Automatyka dla przemysłu

Masz słaby sygnał antenowy? Użyj wzmacniacza DVB-T

Chcesz zamówić wzmacniacz DVB T? Skieruj się na ten adres.

Oglądanie telewizji jest teraz codzienną czynnością. Spoglądamy na telewizję przy piciu porannej herbaty oraz przy jedzonej wieczorem kolacji. Programy w telewizji lubią nasze pociechy, młodzież, osoby będące w średnim wieku oraz ci już nieco starsi. W ogromnej ofercie programowej każdy ma szansę znaleźć coś idealnego dla siebie. Niemniej jednak, czasami sygnał jest tak słaby, że odbiór ulubionego kanału jest zwyczajnie nieosiągalny. Doskonałym wyjściem są w takiej sytuacji wzmacniacze antenowe, wśród których wyliczyć można między innymi wzmacniacz DVB-T.

W jakich sytuacjach wzmacniasz DVB-T okaże się potrzebny?

Trzeba pamiętać, że jakość sygnału jest tym słabsza, im w większej odległości antena położona jest od odbiornika. Do tego pogarsza się ona na każdym kolejnym złączu, co znaczy, że najlepszym wyjściem jest ograniczenie liczby gniazd antenowych, a także unikanie łączenia krótkich odcinków kabli. Zastosowanie wzmacniacza to gwarancja tego, że sygnał staje się mocniejszy, a w efekcie odbieramy o wiele lepszy obraz. Wzmacniacze zakłada się zaraz za anteną albo też tuż przed telewizorem. Miejsce ich umieszczenia zależne jest od tego, w jaki sposób zbudowana jest sieć. Trzeba dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdzi się nie tylko w wypadku odbiornika telewizyjnego, ale także radioodbiornika.

Jakie rodzaje wzmacniaczy DVB-T są aktualnie produkowane?

Wyróżnia się parę rodzajów wzmacniaczy antenowych. Obecnie wykorzystywać można wzmacniacze budynkowe, pasmowe, masztowe oraz kanałowe. Wzmacniacz pasmowy sprawdza się wówczas, gdy wzmacniacz budynkowy jest zbyt słaby. Umieszcza się go naprawdę blisko odbiornika. Wzmacniacz kanałowy to dość charakterystyczny typ wzmacniacza – uwydatnia on przekaz jedynie wskazanych kanałów, lecz równocześnie skutecznie tłumi sygnał pozostałych. Wzmacniacz masztowy stosować można wówczas, gdy sieć antenowa jest niewielka. To stosowanie właśnie jego zaleca się w domkach jednorodzinnych. Przymocowuje się go na maszcie, a następnie stroi na paru pasmach. Natomiast wzmacniacze budynkowe można montować zarówno w niewielkich, jak i naprawdę dużych sieciach.

Nasze dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]