Automatyka dla przemysłu

Multiswitch kaskadowy – kiedy się go używa?

Jeśli chcesz zamówić multiswitch kaskadowy, skieruj się na ten adres.

Sieci komputerowe znajdziemy prawie we wszystkich budynkach. O tym, czy konkretna sieć będzie odpowiednia, świadczy sporo czynników. Musi oczywiście być bezpieczna i zapewniać wysoką czytelność transmitowanych sygnałów, jednak równie istotna będzie opcja bezproblemowego jej powiększenia. Wykonanie dodatkowych połączeń nie powinno wiązać się z koniecznością wykonywania trudnych prac – przez to inni abonenci nie byliby w stanie bowiem przez pewien czas połączyć się z siecią. Szczęśliwie stworzone zostały urządzenia, dzięki którym powiększenie sieci jest łatwe i bezproblemowe dla abonentów – są to multiswitche kaskadowe, których użycie od niedawna wymagane jest prawem.

Multiswitch kaskadowy – jak działa?

Multiswitch kaskadowy umożliwia bezproblemowe poszerzenie sieci. Jest to boks ze znajdującymi się na rantach gniazdami oraz złączami, do jakich podłączane są kable. Jeżeli konieczne będzie powiększenie instalacji – między innymi wtedy, kiedy kolejny odbiorca zamówił do niej dostęp – wystarczy tylko umieścić nowy przewód. Multiswitch kaskadowy może posiadać różne liczby złączy dla odbiorców – najmniejsze urządzenia tego rodzaju mają osiem gniazd, jednak w sprzedaży znajdziemy również multiswitche kaskadowe z 16, 24 czy 32 wyjściami.

Co będzie ważne przy kupnie multiswitcha kaskadowego?

Jak łatwo się domyślić, przy wyborze multiswitcha kaskadowego najistotniejsza będzie rzecz jasna ilość gniazd – dla niewielkich budynków może wynosić 8, jednak w większych domach trzeba oczywiście wykorzystać modele o wyższej ilości złączy. Bardzo ważna jest także separacja między gniazdami a wyjściami – w największej mierze rzutuje wszak na jakość sygnału. Najlepsze multiswitche kaskadowe oferują separację wynoszącą 30 db. Będzie to ważne w szczególności w instalacjach kablowych kilku operatorów cyfrowych.

Nasze dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]