Branża budowlana

Czy warto zdecydować się na okna drewniane?

Jeśli potrzebujesz okien drewnianych, koniecznie sprawdź www.oknostol.com.pl/okna/okna-drewniane/

Okna drewniane najczęściej kupowane bywają nie tylko ze względu na niezaprzeczalne walory estetyczne, ale również na ich odporność. Ten naturalny materiał daje elegancki wygląd, który nie zmienia się przez bardzo długi okres. Nie tylko jednak wygląd jest wielką zaletą tych elementów. Jakie są jeszcze powody, dla których warto je wybierać, nawet jeśli ich cena jest czasem wyższa niż okien plastikowych?

Okna drewniane – ponadczasowa elegancja

Każdy miłośnik przedmiotów wykonanych z drewna, zwłaszcza tych mających związek z urządzaniem domu, wskazuje na niepowtarzalny klimat, który zaprowadza w otoczeniu drewno. Można również decydować się na różne gatunki tego surowca, które mogą mieć różny wygląd, barwę czy inną fakturę, co stwarza olbrzymie możliwości aranżacyjne oraz można dzięki temu zaspokajać najróżniejsze gusta i oczekiwania. Drewno jest też zdecydowanie ciepłe, kojarzy się z domową przytulnością, jest zatem świetnym materiałem do produkcji najróżniejszych elementów aranżacyjnych.

Inne ważne walory okien drewnianych

Ten wyjątkowy naturalny materiał stwarza różnorakie możliwości jeżeli chodzi o wykonywanie okien. Mogą one mieć przeróżny wygląd oraz stylistykę. Materiał ten można malować na dowolne kolory, a ponadto poddawać obróbce, tworząc przepiękne formy. Jedynie drewno nadaje się do odnawiania zabytkowych budowli, doskonale spisuje się także w przypadku osób chorujących na alergie. Nie posiada żadnych toksycznych substancji, a nawet dobrze wpływa na samopoczucie domowników, poprawiając mikroklimat domu. Do tych zalet można jeszcze dopisać fakt, że jest wiele dobrych metod wydłużania trwałości drewnianych okien, jak również to, iż materiał ten jest na wskroś ekologiczny, zarówno jeśli wziąć pod uwagę jego pozyskanie, jak i utylizacji, która jest stosunkowo prosta oraz nie szkodzi środowisku. Czynniki te powodują, że okna z drewna są bardziej godne polecenia aniżeli te wykonywane z PCV czy plastiku.

Nasze dane:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]