Branża budowlana

Elementy budowlane – dźwigary

Szukasz dźwigarów? Sprawdź https://sklep.abcszalunki.pl/akcesoria-do-szalunkow-stropowych/10-dzwigar-peri-okuwany.html.

Szalunki to struktury potrzebne na wielu budowach. Za ich pomocą możliwe jest modelowanie zamierzonego kształtu murów wylewanych z kompozytu, a także wykonanie w nich przelotów na drzwi i okna. Szalunki są także niezastąpione przy formowaniu sklepień – w takim przypadku ich najważniejszym modułem są dźwigary. Bez ich użycia nie byłoby możliwe wzniesienie wielokondygnacyjnego budynku. Dzięki dźwigarom sklepienie nie opada zaraz po wylaniu i może zestalić. Z jakich surowców produkuje się dźwigary? Jak można je zdobyć?

Z jakich drzew wytwarzane są dźwigary?

Dźwigar narażony jest na spore obciążenia, które sięgają kilkudziesięciu ton. W związku z tym jego fundamentalną cechą jest wytrzymałość. W największym stopniu wpływają na nią dwa czynniki – jakość wykonania i typ wykorzystanych do tego materiałów. Te powinny być właściwie wyselekcjonowane i przetestowane pod kątem wytrzymałości na znaczne naciski. Najlepszym materiałem jest lite drewno takich drzew jak topola, sosna, buk czy olcha. Niesłychanie istotne jest również stosowne zaimpregnowanie dźwigarów, które ochroni je przed szkodliwym działaniem wilgoci, klejów i innych ciekłych preparatów używanych na budowie – a więc czynników, które często zagrażają strukturze drzewa.

Dźwigary – wydzierżawić czy lepiej kupić?

Podmioty, które na co dzień parają się wznoszeniem wielokondygnacyjnych obiektów mają własne dźwigary. Ich kupno i składowanie generuje jednakże pewne koszty. Szczęśliwie firmy, które sporadycznie akceptują zlecenia tego rodzaju, mogą ustrzec się nadmienionych przeszkód. Najlepszym rozwiązaniem dla nich jest skorzystanie z oferty podmiotu, który oferuje wypożyczenie dźwigarów oraz innych modułów konstrukcji szalunkowych.

Nasze dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]