Branża budowlana

Kluczowy element szalunków – sklejka szalunkowa

Jeśli chcesz nabyć sklejkę szalunkową, powinieneś odwiedzić ten adres.

Deski szalunkowe to najistotniejszy moduł konstrukcji szalunkowych. Tę rolę mogą pełnić zwykłe deski z drewna lub płyty wykonane z innego materiału, jakkolwiek zazwyczaj stosowana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można zatem wybudować obiekty ze ścianami wykonanymi z tego kompozytu. Szalunki są również wykorzystywane w budynkach murowanych, gdzie pozwalają na utworzenie otworów na stolarkę, czyli okna czy drzwi. Objaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeśli jest nam niezbędna, a nie możemy kupować własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – typy

Jeszcze kilka lat temu w szalunkach na ogół używane były deski z bloków drewna. Te aczkolwiek były drogie, a przy tym nie posiadały wymaganych parametrów – zwykle źle radziły sobie z zawilgoceniem. Dlatego obecnie stosowana jest głównie sklejka szalunkowa. Produkuje się ją z wielu gatunków drewna – z reguły z topoli, brzozy lub olchy. W ofercie producentów znajdziemy przeróżnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, do których produkcji wykorzystuje się kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Inny popularny rodzaj to sklejka antypoślizgowa oklejona z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajem

Przedsiębiorstwa budowlane posiadają z reguły swoją sklejką szalunkową wraz z częściami pozwalającymi na jej łączenie. Jeśli jednak zamierzamy wybudować garaż lub dom własnymi siłami, nie ma potrzeby zakupu wszystkich części szalunków – możemy je wynająć, np. w Małopolsce na stronie ABCszalunki.pl. Poza samej sklejki szalunkowej, firma oferuje również wynajem innych akcesoriów niezbędnych do postawienia szalunków – między innymi głowic oraz łączników.

Nasze dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]