Branża budowlana

Podpory stropowe i ich zastosowanie

Zamów podpory szalunkowe na https://sklep.abcszalunki.pl/18-podpory-stropowe.

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niewykonalna. Jak się ich używa? Dlaczego opłaca się wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – typy i jej przeznaczenie

Pośród szalunków wyróżniamy podpory stropowe oraz deskowania do wykopów i ścienne. Ten pierwszy typ stosowany jest do podpierania stropów – dzięki temu tymczasowemu modułowi konstrukcyjnemu można zalać strop betonem i odpowiednie jego uformowanie. Istotną rolę pełnią też drewniane dźwigary i stoliki szalunkowe – niezbędne w trakcie prowadzania prac budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wykonane ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję regulacji wysokości, dzięki czemu można z nich korzystać w wielu sytuacjach. Zwykle w sprzedaży dostępne są podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów bądź od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – wiodący producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się dużą wytrzymałością, są również proste w montażu, a możliwości użycia ich w budownictwie są ogromne. Wśród wiodących producentów wyróżniamy podpory Peri, szalunki Altrad, a także elementy produkowane przez firmy Pionart, Olan czy Hunnebeck. Na specjalną adnotację zasługują podpory Peri wyróżniające się przemyślaną strukturą, prekursorskimi rozwiązaniami oraz wysoką jakością. Podpory szalunkowe Peri są przystosowane do używania nawet w niekorzystnych warunkach. W dzisiejszych czasach sporo firm budowlanych decyduje się na wypożyczenie szalunków – atrakcyjne ceny sprawiają, że usługi te stają się coraz popularniejsze. Dzięki wypożyczeniu podpór stropowych można także oszczędzić czas.

Nasze dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]