Branża budowlana

Wykorzystanie akcesoriów szalunkowych

Więcej o akcesoriach szalunkowych na sklep.abcszalunki.pl.

Akcesoria szalunkowe to elementy, które służą do wzmacniania deskowań i znajdują zastosowanie na wszystkich budowach. Jakie moduły wykorzystuje się podczas szalowania? Czemu warto zaopatrzyć się w nie w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i zastosowanie

Żeby szalunki ścienne, stropowe czy używane do wykopów były wykonane w prawidłowy sposób, konieczne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy dostarczają aktualnie sporo elementów używanych do wzmacniania konstrukcji, m.in. sworznie napinające, napinacze rygla, ściągi szalunkowe, zaciski sprężynowe, nakrętki, klucze do rusztowań i żabek napinających, korki i stożki, listwy pozycjonujące czy fazujące oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, nazwany także ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pomaga utrzymać stosowny odstęp między płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dołączone są nakrętki motylkowe, przegubowe lub talerzowe. Z kolei żabki napinające wykorzystywane są jako zaczepy umożliwiające związanie szalunku przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią także dystanse, które umożliwiają zachowanie optymalnej odległości między prętami a szalunkiem. Kupując akcesoria nie można pominąć też ocynkowanych nakrętek pasujących do ściągów.

Czemu warto kupić akcesoria szalunkowe online?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w dobrze wyposażonych sklepach internetowych. Sklepy te oferują świetnej jakości materiały od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Rasto, Tekko czy Peri i są dostępne w przystępnych cenach.

Nasze dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]