Ciepłownictwo, ogrzewnictwo, wentylacja

Zastosowanie filtrów kasetowych minipleat i z separatorami aluminiowymi

Filtry hepa h13 zamówisz na marss.pl

Nie oszukujmy się: jakość powietrza w Polsce kiepska. Pod tym względem nasz kraj zajmuje jedną z najdalszych pozycji wśród państw Unii Europejskiej. Regularnie emitowane są nowe komunikaty o przekroczeniu dopuszczalnego stężenia pyłów PM10 oraz PM2.5 i z tej przyczyny też nieprzerwanie poszukiwane są wydajne rozwiązania, pozwalające poradzić sobie z postępującym zanieczyszczeniem, w szczególności w obiektach, gdzie utrzymanie sterylności powietrza jest niezwykle istotne (przykładowo w obiektach służby zdrowia).

Filtry F7 i F9 – skutecznie wyłapują pyły PM2.5 oraz spaliny

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), innymi słowy filtry powietrza wysokiej wydajności, znane i wykorzystywane są od wielu dziesięcioleci. Są obecne m.in. w odkurzaczach oraz domowych oczyszczaczach powietrza. W systemach wentylacyjnych instalowanych w urzędach, budynkach mieszkalnych lub biurowcach świetnie spełnią swoje zadanie uniwersalne filtry dokładne typu mini-pleat, które w zależności od klasy są w stanie wyeliminować pyły zawieszone PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których cząstki są składową smogu. Nie są dla nich trudnością też większe zanieczyszczenia, jak dym tytoniowy, roztocza bądź sierść zwierząt. Kupując filtry dokładne F7 bądź F9 powinno się zwrócić uwagę nie tylko na ich skuteczność, ale także na jakość ich konstrukcji. Te produkowane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa mają ocynkowaną stalową ramę wyróżniającą się ogromną odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystne warunki atmosferyczne (jak wysoka temperatura, wilgotność). Skuteczny wkład filtracyjny wytworzony z włókna szklanego zabezpieczony jest po stronie wlotu powietrza siatką z aluminium. W filtrach mini-pleat ułożony w małe plisy papier filtracyjny wzmocniony jest klejem z tworzywa sztucznego, co sprawia, że filtry te posiadają dużą żywotność. Filtry minipleat dostępne są w kilkunastu rozmiarach dopasowanych do wymagań każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 i H14 – do stosowanie w przemyśle

Do wykorzystania przemysłowego wymagane są z kolei filtry o dalece wyższej przepustowości przepływającego powietrza, którą gwarantują filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy wkładu filtrującego są w nich oddzielone w regularnych odstępach przez aluminiowe separatory, a mocna obudowa, również wykonana z ocynkowanej stali, nie jest podatna na wilgoć i zmiany temperatury, co pozwala na sprawną filtrację w wymagającym środowisku (nawet do 80°C). Filtry tego rodzaju wykorzystywane są tam, gdzie muszą być zachowane wyśrubowane normy sterylności powietrza, m.in. w zakładach produkujących leki.

Pochodzenie fotografii – marss.pl.

Nasze dane:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46