Edukacja Podróżowanie Rozrywka

Jakie umiejętności rozwiniesz uczestnicząc w kursie górskim?

Kurs górski - ta niezwykła oferta wszystkich zadowoli.

Góry są niesamowite, ale też niebezpieczne. Właściwie co kilka tygodni, a głównie w okresie, kiedy wczasowicze masowo przyjeżdżają do atrakcyjnych miejscowości wypoczynkowych zlokalizowanych w pobliżu znanych szczytów, dowiadujemy się o nowych fatalnych zdarzeniach z udziałem osób, które bez odpowiedniego wyposażenia wybrały się na wycieczkę szlakiem powyżej ich umiejętności. Zatem tym, którzy miłują góry i chcą nauczyć się poruszać po nich odpowiedzialnie, radzimy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – szkolenie z orientacji w terenie, chodzenia na rakietach śnieżnych i asekuracji

Najlepszą drogą, aby posiąść istotną wiedzę jest odbycie kompleksowego szkolenia prowadzonego przez profesjonalistów z każdej z głównych sfer powiązanych ze wspinaczką górską, innymi słowy ratowników górskich, instruktorów wspinaczki oraz przewodników górskich. Dzięki ich wskazówkom partycypanci kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się m.in. prawidłowego chodzenia w rakach i na rakietach śnieżnych, używania czekanu, asekuracji, autoasekuracji i sposoby radzenia sobie podczas upadku, przemieszczania się po szlakach zaopatrzonych w via ferraty, a także w zespole linowym. Co ważne, kurs górski zaznajamia uczestników z podstawami survivalu, orientacji w terenie oraz medycyny górskiej, które okazują się potrzebne w przypadku przeróżnych niefortunnych sytuacji. Szkolenie pokrywa również zasady właściwego postępowania w trakcie lawiny.

Kursy górskie, w tym także kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, prowadzi biuro Exploruj.pl, które ma olbrzymie doświadczenie jako organizator wycieczek w łańcuchy górskie zlokalizowane na całym świecie. Szkolenia prowadzone są na łonie natury (w Austrii, w Polsce i na Słowacji) w małych grupach, które z reguły nie przekraczają pięciu- osób. Skutkiem tego przyswajanie umiejętności ma miejsce w przyjemnej atmosferze. Instruktorzy mają wtedy sposobność poświęcić każdemu z uczestników szkolenia odpowiednią ilość uwagi i czasu, żeby mogli oni efektywnie przyswoić sobie najważniejszą wiedzę, niezbędną do bezpiecznego poruszania się po górach.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]