Edukacja

Kurs obsługi Blender 3D – czy warto w nim uczestniczyć?

Zobacz więcej szczegółów o modelowaniu 3D na https://domin-krakow.pl/kurs-3d-blender/.

Świat grafiki nieustająco się rozwija i coraz częściej artyści porzucają tradycyjne metody preferując kreowanie swoich prac wyłącznie w tzw. digitalu. Dostępne aplikacje graficzne dają artystom nie tylko swobodę sporządzania grafik 2D, ale też odwzorowania obiektów 3D. Zapoczątkowanie przygody z modelowaniem 3D nie wymaga już znacznych nakładów finansowych – każdy może przecież zainstalować program Blender, który daje niesamowite możliwości tworzenia obrazów 3D i animacji, a który zarazem jest zupełnie darmowy.

Nauka Blender 3D najlepiej pod okiem doświadczonego dydaktyka

Obsługi dowolnej aplikacji można nauczyć się we własnym zakresie, aczkolwiek proces ten trwa wtedy dłużej i nieraz bywa bardzo frustrujący. Dlatego też partycypacja w kursie modelowania 3D będzie wyjątkowo pomocne dla tych, którzy dopiero odkrywają program Blender. Zaznajamianie się z kolejnymi narzędziami oraz funkcjami czy nanoszenie różnorodnych efektów i tekstur na modelowany obiekt przebiegnie szybciej, jeżeli odbywać się będzie pod okiem wykwalifikowanego pedagoga. Dydaktyk na bieżąco dokonuje korekty projektów tworzonych przez uczestnika kursu wskazując detale, które należy poprawić oraz proponując ku temu stosowne drogi. Jak w przypadku innych kursów najlepiej, żeby był on prowadzony w małych grupach, co da pedagogowi możliwość poświęcenia każdemu uczestnikowi pełnej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D hobbystów jak i profesjonalistów

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest w dzisiejszych czasach zdolnością poszukiwaną i poważaną przede wszystkim w świecie filmu, gier komputerowych i projektowania. Znajomość programu Blender 3D poszerza tym samym pole manewru na rynku pracy. W czasie kursu można stworzyć wstępne profesjonalne dzieła, które później można bez obaw uwzględnić w swoim portfolio. Nie znaczy to jednak, że kursy modelowania 3D kierowane są tylko do osób, które pragną pracować zawodowo np. w animacji i łączą z tym swoją przyszłość zawodową. Wielu uczestników takich warsztatów to po prostu artyści i hobbyści chcący rozwijać swoje obecne umiejętności bądź odkryć nowe drogi ekspresji.

Nasze dane:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]