Edukacja

Malarstwo cyfrowe – jakich narzędzi potrzebujesz i gdzie znaleźć kurs?

Szczegółowe wiadomości na temat digital paintingu. Przekonaj się!

Sztuki wizualne nie pozostają w tyle i od końca XX wieku starają się podążać drogą cyfrowego postępu. Talent do malarstwa tradycyjnymi technikami obecnie nie jest już wystarczająca, żeby znaleźć zatrudnienie w branży filmowej czy gamingowej, dlatego że te sektory rozrywki w procesie projektowania świata przedstawionego czy postaci stosują głównie profesjonalne oprogramowanie komputerowe. Wiedząc o tych realiach mnóstwo początkujących osób zaczynając swoją przygodę z rysunkiem błyskawicznie stara się przyswoić sobie popularne programy, używane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

Digital painting – nieograniczona wolność dla artystów

Istnieje dużo programów używanych do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop od Adobe, który pomimo iż został opracowany jako oprogramowaniem do retuszu fotografii, błyskawicznie stał się podstawowym softwarem ilustratorów oraz game developerów. Razem z sukcesem Photoshopa powstały inne analogiczne programy, jak między innymi ArtRage, Krita czy Affinity Photo, w których przy zastosowaniu różnego rodzaju cyfrowych pędzli można tworzyć prace przywodzące na myśl malunki wykonane akwarelami, farbami olejnymi lub temperą. Digital painting zapewnia twórcom ogromną wolność – artysta ma możliwość cofnięcia błędnych pociągnięć pędzla, a także ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby wszak nigdy się nie skończą!

Malarstwo komputerowe – lekcje pod okiem instruktora

W zasadzie lekcje digital paintingu odbywa się podobnie jak opanowywanie tradycyjnych technik malarstwa. Rzecz jasna pierwsze kroki warto postawić samemu, niemniej jednak żeby rozwinąć maksymalnie swój warsztat, a przy tym poznać istotne triki używania pędzli oraz zaawansowane opcje oprogramowania, najlepiej wykupić kurs przygotowany przez kompetentnego instruktora. Jeśli w pobliżu twojego zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która oferuje zajęcia z malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do różnych kursów Photoshopa online. Spektrum zagadnień jakie analizują takie szkolenia jest szerokie i nie uczą one jedynie najważniejszych funkcji oprogramowania. Istotne jest natomiast, żeby decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który pozwala kursantowi na konsultacje z twórcą kursu.

Nasze dane:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]