kurs gotowania dla dzieci
Edukacja Żywność

Warsztaty kulinarne dla dzieci – dlaczego warto?

Dzieci lubią uczestniczyć w gotowaniu – przystrajać wypieki bądź podawać i wybierać składniki. Pragniesz wykorzystać zapał kulinarny swojego malucha? Sprawdź warsztaty kulinarne dla dzieci. Tutaj dowiesz się, czego uczą takie zajęcia.

Atuty kursu gotowania dla dzieci

Warsztaty kulinarne dla dzieci są przeznaczone dla pociech w przedziale wiekowym od sześciu do dziesięciu lat. Podczas warsztatów dzieci nie tylko zdobywają pożyteczne umiejętności, ale także kształtują swoją kreatywność i uczą się samodzielności. A jednocześnie doskonale się bawią. Komponowanie ciekawych smaków, dobieranie oraz mieszanie składników i opanowywanie nieskomplikowanych przepisów – całość powoduje, że maluchy chętnie gotują i i działają bardziej świadomie w kuchni. Dzieci zapoznają się również z regułami, jakie panują w kuchni, co w wysokim stopniu podnosi ich bezpieczeństwo podczas kucharzenia. W warsztatach mogą też asystować rodzice, stąd jest to doskonała sposobność do spędzenia kilku godzin wspólnie z potomkiem. Opiekunowie mogą przypatrywać się kulinarnym osiągnięciom swoich dzieci, a później poczęstować się tym, co upichciły.

Jak prowadzone są warsztaty kulinarne dla dzieci?

Spotkania prowadzone są przez 3 godziny zegarowe i organizowane są w Krakowie. W trakcie kursu dzieci szykują danie główne i deser. Mali entuzjaści sztuki gotowania mogą wybrać przysmaki włoskiej kuchni – ugotować smaczny makaron na słono bądź słodko, albo spróbować swoich sił w pieczeniu pachnącej, ozdobionej świeżymi składnikami tradycyjnej pizzy. W czasie warsztatów grupa przygotowuje także smaczny deser – mus z kruchym ciastem oraz polewą owocową. Lekcja poprzez zabawę to świetna metoda na spożytkowanie wolnego czasu, a samodzielne przyrządzanie ulubionych posiłków daje dzieciakom moc szczęścia. Nawet najbardziej krnąbrny maluch będzie z pasją oddawał się przystrajaniu tortu lub przyrządzaniu smacznej pizzy. Warsztaty kulinarne dla dzieci prowadzi zawodowy szef kuchni, który posiada wieloletnie doświadczenie oraz doskonały kontakt z dziećmi.

Nasze dane:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]