Hobby, sport, rekreacja Rozrywka

Tenis dla dzieci

Pełna oferta tenisa dla dzieci Kraków.

Warto zachęcić dzieci do uprawiania sportu, jednak nie wszystkie dzieci lubią się dużo ruszać. Należałoby pomyśleć nad oryginalnym sposobem na urozmaicenie czasu wolnego i być może wybrać grę w tenisa dla dziecka. Zajęcia można zacząć już w wieku 4 lat. Przy opanowywaniu podstaw potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. Są to m.in. nieduże rakiety i mini siatki, które umożliwią skuteczną naukę. Tenis wpływa niezwykle korzystnie na rozwój dziecka, jest przyczyną kształtowania charakteru, samodzielności, a także wpływa pozytywnie na wykorzystanie dziecięcej energii.

Tenis dla dzieci – pierwsze kroki

Kiedy już zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie gry w tenisa z naszym dzieckiem, czas na wybór sprzętu do gry. Musimy dobrze przemyśleć zakup, ponieważ strój do tenisa, buty, a przede wszystkim rakieta ma ogromny wpływ na postępy nauki. Tenis to niezwykle skomplikowana technicznie gra, a więc dobrze przygotować się do zajęć. Szeroki asortyment wielu sklepów umożliwia nam dobór idealnej rakiety. Przy podejmowaniu decyzji powinniśmy kierować się wiekiem dziecka oraz jego możliwościami fizycznymi. Nie ma sensu kupować rakiety zbyt ciężkiej lub za dużej, bo uniemożliwi to pełne skorzystanie z profitów jakie daje gra w tenisa. Warto sprawdzić wcześniej, jakie wymiary powinna posiadać dziecięca rakietka, np. dziecko w wieku 4-6 lat musi używać takiej o wadze ok. 180g oraz 21 cali. Równie istotną kwestią jest dobór rączki do rakiety. Ponadto warto pamiętać o właściwym naciągu rakiety, który także wpływa na proces nauki gry. Jeżeli nie wiemy, jakie parametry są odpowiednie dla dziecka należy zwrócić się o pomoc do sprzedawcy, który skutecznie zasugeruje w sprawie doboru sprzętu. Pomocne są również informacje zawarte na każdej rakiecie. Tenis dla dzieci jest cennym doświadczeniem, ale tylko gdy zadbamy o odpowiednie warunki gry naszej pociechy.

Grupowe treningi tenisa dla dzieci, czy lekcje indywidualne?

Wiek dziecięcy charakteryzuje się szybkim przyswajaniem wiedzy oraz umiejętności, należałoby odpowiednio spożytkować ten czas i zapisać na zajęcia tenisa już małe dziecko. Pytanie, które pojawia się na początku, wiąże się z formą gry w tenisa – czy uczyć się indywidualnie , czy grupowo.

Korzyści grupowych lekcji tenisa

Zajęcia grupowe dają wiele korzyści, m.in. dzieci poznają nowe osoby, poznają różne style gry. Atmosfera sprzyja zdrowej rywalizacji oraz rozwija charakter dziecka. Przyczynia się to do szybkich postępów w nauce i bardziej angażuje w grę.

Zalety indywidualnych lekcji tenisa

Lekcje indywidualne są skierowanie do osób, którym zależy na rozwoju z punktu widzenia własnych umiejętności oraz potrzeb. Pod okiem wykwalifikowanego trenera dziecko rozwija swoją taktykę i technikę gry.

Nasze dane:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]