biżuteria z topazami, pierścionki z topazami, topazy
Kosztowności

Biżuteria z topazami – poradnik dla kupujących

Topaz to jeden z najtwardszych minerałów na Ziemi, dzięki czemu jest stosowany do wytwarzania tarczy ściernych. Poza tym jest też wymieniany wśród najładniejszych kamieni, a jego właściwości od lat są doceniane przez jubilerów oraz ich klientów. Może mieć najróżniejsze odcienie – od bieli, przez czerwony, aż po głęboki fiolet. Jest cennym minerałem – występuje wyłącznie w Brazylii, Azji, Afryce oraz na wschodzie Starego Kontynentu. Przez jubilerów jest najczęściej przygotowywany szlifem fasetkowym, co dodaje mu niezwykłych walorów estetycznych.

Typy biżuterii z topazami

Kolor topazu sprawia, iż jest on stosowany przede wszystkim do produkcji biżuterii srebrnej – świetnie łączy się z owym metalem. Warto przy okazji dodać, iż w sklepach spotkamy nie tylko srebrną biżuterię z topazami – oferowane są też wersje wykonane ze złota. Biżuteria z topazami to zazwyczaj kolczyki i wisiorki, jednak jubilerzy wykonują również innego typu ozdoby. Komplet złotych kolczyków z topazami to niekiedy koszt rzędu tysiąca złotych, podczas gdy na srebrne wydamy aż sześć razy mniej.

Gdzie kupić biżuterię z topazami?

Z uwagi na ich zalety, biżuteria z topazami jest naprawdę często spotykana. By wybrać modele szczególnie odpowiadające danym gustom należy więc udać się do kilku sklepów – zaś to pochłania mnóstwo czasu. Aby takich problemów się ustrzec, powinniśmy postawić na zakupy w internecie. Będzie to wyjście dużo łatwiejsze, a oprócz tego korzystając z internetu możemy także trafić na kolczyki i naszyjniki w promocyjnych cenach.