Kosztowności Zakupy

Pierścionki zaręczynowe – skąd wywodzi się ta tradycja?

Pierścionki zaręczynowe Kraków znajdziesz na https://obraczki.net.pl/17-pierscionki-zareczynowe.

Gdy znajdziesz kobietę, z którą postanowisz spędzić resztę życia, w końcu podejmiesz decyzję o ślubie. Wpierw jednakże ma miejsce ta długo wyczekiwany przez wiele kobiet moment – oświadczyny, na które musisz znaleźć pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – symbol wieczności

Obdarowanie ukochanej pierścionkiem to bardzo stara tradycja, sięgająca Starożytnego Egiptu. Pierścionki mają kształt okręgu, który symbolizuje wieczność. Zgodnie z tradycją nosi się je na palcu serdecznym lewej ręki, nazywanym skądinąd “palcem obrączkowym”, co wynika z wiary, iż od owego palca biegnie “vena amoris”, a więc żyła wiodąca prosto do serca. Powszechnie przypuszcza się, że to Grecy sprowadzili do Europy tradycję przekazywania pierścionków zaręczynowych. Na początku sporządzano je z trzciny, ze skóry, a nawet kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie wykorzystali do ich wyrobu metali, głównie żelaza. Drogimi pierścionkami ze złota czy srebra obdarowywano jedynie wówczas, kiedy mężowie chcieli zademonstrować swoją bezgraniczna ufność do partnerki. W dzisiejszych czasach pierścionki zaręczynowe od razu łączymy z platyną, złotem oraz drogimi kamieniami, aczkolwiek materiały te tak naprawdę szeroko wykorzystuje się do ich tworzenia zaledwie od paru wieków, przy czym duży wzrost ich uznania daje się zauważyć w XX w.

Pierścionki zaręczynowe – czy ich cena ma znaczenie?

Nie ulega wątpliwości, że pożądana biżuteria na zaręczyny to platynowy pierścień z pokaźnym diamentem, jednakże potencjał dowolnego łączenia przeróżnych kamieni oraz metali jest szeroki. Poza diamentami stosuje się szmaragd, rubin bądź tanzanit. Niektórzy wybierają tańsze metale, jak tytan, stal damasceńską, srebro, jak również drewno, niemniej jednak ciągle na rynku dominują pierścionki wytworzone z platyny i rozmaitych rodzajów złota (białego, żółtego i czerwonego).
Za ile wypada kupić pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n funkcjonowało pogląd, iż mężczyzna winien zapłacić na niego minimum dwumiesięczną wypłatę. Cena zakupu zależna jest od kilku elementów: surowca, wzoru, liczby karatów czy wykorzystanego kamienia, w związku z tym każdy odszuka ładny, niepowtarzalny pierścionek w określonym budżecie. Pamiętajmy jednakże, że pierścionek zaręczynowy ma być przede wszystkim wyrazem uczucia i zaangażowania, więc jego wartość nie jest najistotniejsza. Istotne jest to, czy przypadnie do gustu naszej przyszłej małżonce.

Nasze dane:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]