Kosztowności Zakupy

Srebrne wisiorki

Dalsze informacje o wisiorkach

Srebro to jeden z najchętniej stosowanych przez artystów materiałów. Nie może to dziwić – jest miękkie, świetnie wygląda, a także charakteryzuje je interesujący refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak specjalnej ochrony – surowiec ten jest bardzo czuły, przez co łatwo go uszkodzić. Jak więc dbać o wykonaną ze srebra biżuterię?

Wisiorki srebrne nie lubią detergentów

Mocne środki myjące dla srebra bywają zabójcze. Pod ich wpływem metal może zmieniać kolory i blaknąć. Nie należy więc wykorzystywać ich do czyszczenia ozdób, a w czasie prania ręcznego koniecznie powinniśmy ściągnąć wszelkie wisiorki srebrne i bransoletki.

Wisiorki srebrne – w czym je trzymać?

Wisiorki srebrne musimy chronić również wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania należy stosować kuferki wyściełane od środka miękką tkaniną – unikniemy tak ich zarysowania. Srebro nie najlepiej reaguje też na styczność z wilgocią czy promieniami słonecznymi, które mogą sprawić, że wyblaknie lub się odkształci. Zanim włożymy parę przedmiotów do pudełka, powinniśmy wcześniej zabezpieczyć je delikatną szmatką lub wrzucić do foliowego worka.

Wisiorki srebrne – czym je pielęgnować?

Do czyszczenia srebra powinniśmy wykorzystać ciepłą wodę z dodatkiem soli – doskonale zmywa pojawiający się na powierzchni tego surowca osad. Poza tym sprawdzą się również alkohol, białko kurze oraz specjalne płyny. Do pielęgnacji wykonanej ze srebra biżuterii musimy korzystać z miękkich ścierek – twarde potrafią porysować powierzchnię.