Hobby, sport, rekreacja Podróżowanie

Chcesz wziąć udział w trekkingu? Musisz mieć dobrą kondycję!

Trekkingi - tu dowiesz się więcej o aktualnej ofercie.

Górskie wyprawy przybierają rozmaite formy. Od powolnych spacerów po łatwych szlakach w bezpośrednim otoczeniu domów turysty, przez piesze, całodniowe wędrówki po szlakach klasyfikowanych wyżej na skali trudności, aż po rygorystyczne trekkingi. Aby uczestniczyć w tych ostatnich, niezbędne jest doświadczenie w wędrówkach po górach (po oznaczonych trasach, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, a także zdolność korzystania ze sprzętu turystycznego i wspinaczkowego. Aczkolwiek za niejednokrotnie ogromny trud otrzymujemy możliwość podziwiania cudownych widoków i kontaktu z dziką przyrodą.

Poziomy trudności trekkingów

Stopień trudności jest zależny od terenów, przez które przebiegają trekkingi. Zawodowcy rozróżniają 3 poziomy trudności pieszych wypraw w rejony górskie. W trekkingach najniższego stopnia partycypować mogą Ci, którzy wyróżniają się dobrą sprawnością fizyczną, a ich zdrowie nie stanowi przeciwwskazana do intensywnego wysiłku. Kolejny stopień trudności wymaga lepszej sprawności oraz minimum podstawowego doświadczenia w górach – np. w polskich Tatrach. Trzeci stopień to wycieczki dla uczestników z najlepszą sprawnością, znajomością natury wysokich łańcuchów górskich i orientujących się w obsługiwaniu sprzętu, jak również nieobawiających się trudnych warunków obozowania w czasie kilkudniowej wędrówki.

Gdzie organizuje się najciekawsze trekkingi?

Trekkingi można praktykować w każdych łańcuchach górskich. W naszym kraju miłośnicy tego rodzaju rozrywki najbardziej upodobali sobie trasy tatrzańskie. Jeżeli natomiast idzie o inne pasma Europy, ogromną popularnością szczycą się Góry Przeklęte na Bałkanach, Alpy, Karpaty Wschodnie, jak również leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural. Najbardziej obeznane w trekkingu jednostki mogą z kolei sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wyprawy w Andach, Karakorum czy Himalajach.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]