trekking w dolomitach
Hobby, sport, rekreacja Podróżowanie

Dolomity – raj dla miłośników wypraw trekkingowych

Sympatycy aktywnego wypoczynku zapewne przebyli większość tras trekkingowych w naszym kraju, które położone są w Karkonoszach, w Bieszczadach oraz w Tatrach. Niewątpliwie są one zachwycające, niemniej jednak osoby często uprawiające ten rodzaj sportu z czasem chcą przeżyć ponownie ekscytację płynącą z wycieczek po nieznanym zakątku świata. Dlaczego więc korzystać tylko z tras w Polsce, gdy można podziwiać oszałamiający krajobraz włoskich Dolomitów?

Włoskie Dolomity – pasmo górskie, które trafiło do spisu światowego dziedzictwa UNESCO

Dolomity, a więc masyw górski leżący w całości w Południowych Alpach Wapiennych, charakteryzują się pokaźną liczbą baszt skalnych, stromych turni oraz skalistych grani, które w ciągu dnia pod wpływem słońca zmieniają swój kolor. Jest to też jeden z najbardziej zachwycających masywów górskich Europy (o ile nie na całym świecie!), nic więc dziwnego, iż ponad dekadę temu trafiły na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, że w tym paśmie górskim występują kilkudziesięciometrowe pionowe skalne ściany, bardzo strome stoki i liczne urwiska, oznaczono w nich również dużo bezpiecznych tras krajobrazowych, z którymi poradzi sobie większość turystów mających pewne doświadczenie w trekkingu.

W Dolomitach spędzisz też ciekawie zimę

Niedoświadczonych miłośników trekkingu bez wątpienia zachwyci przeprawa przez Dolomity po via ferratach, a więc po trasach wyposażonych w mocne liny asekuracyjne. Plan wycieczek tego rodzaju jest tak skonstruowany, by ich uczestnicy mieli czas na naukę reguł asekuracji, a także procedur poruszania się po takim szlaku. Doświadczeni i wyróżniający się wysoką sprawnością fizyczną turyści będą zadowoleni z przejścia trasą po graniach Brenty, najpopularniejszego pasma górskiego Dolomitów. Wyprawa ta jest dla większości turystów bardzo wyczerpująca, lecz ten, kto będzie w niej uczestniczył na pewno będzie ją pamiętał przez całe życie. We włoskich Dolomitach można spędzić również aktywnie zimę, przemierzając mniej spadziste obszary na rakietach. Tak można podziwiać m.in. szczyt Averau oraz grupy Tre Cime.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]