Hobby, sport, rekreacja Podróżowanie

Kilimandżaro – niezapomniany trekking po Tanzanii

Wycieczka Kilimandżaro - w tym miejscu dowiesz się więcej o korzystnej ofercie.

Sięganie po górskie szczyty to cel licznych podróżników, którzy lubią ekstremalne eskapady. Niezapomnianych doznań na pewno zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – czy warto się jej podjąć?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem kontynentu afrykańskiego – osiąga prawie 6000 m nad poziomem morza. Globtroterów wabią zwłaszcza możliwość ujrzenia zagrożonych gatunków zwierząt w ich naturalnym środowisku, przepiękne widoki, jak również znikające już lodowce. Masyw Kilimandżaro tworzą Shira, Mawenzi oraz Uhuru – trzy szczyty stanowiące pozostałość po wulkanach. Ekspedycja na najwyższy szczyt Afryki wymusza stosowną preparację – z uwagi na znaczną wysokość realne jest niebezpieczeństwo rozwinięcia się choroby wysokościowej, a kapryśne warunki atmosferyczne powodują, że zdobycie masywu jest dla turystów trudnym zadaniem. Osoby szykujące się do wzięcia udziału w wyprawie muszą wyróżniać się świetną kondycją fizyczną oraz psychiczną, które umożliwią maszerowanie przez blisko 7 do 8 godzin każdego dnia.

O czym powinno się pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba wykonać obligatoryjne szczepienie przeciwko żółtej febrze, po którym pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy zaleca się również zakupić medykamenty działające przeciwmalaryczne. Przed zarażeniem się uchroni także należyta profilaktyka – stosowanie środków odpędzających insekty oraz korzystanie z okrycia wierzchniego z długimi rękawami i nogawkami. A co zrobić, żeby uchronić się przed rozwojem choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić kilkudobową aklimatyzacją, która przygotuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]