Podróżowanie

Skitury – wyprawy dla doświadczonych narciarzy

Nie zwlekaj! Wybierz aktualną ofertę skitur w rozsądnej cenie.

Większość turystów wyruszających w góry zimą, jedzie tam najczęściej tylko po to, żeby oddać się szusowaniu na nartach lub na snowboardzie. Jednakże nie jest to jedyny typ aktywnego wypoczynku, którą można uprawiać zimą w górach. Osoby, które chcą przekonać się, czy poradzą sobie z bardziej wyczerpującym fizycznie wyzwaniem, powinny chociaż raz wziąć udział w skiturach albo wyprawach na rakietach.

Skitury – rekomendowane wyłącznie dla doświadczonych w górach osób

Turystyka narciarska przeżywa w ostatnich latach swój boom. Coraz więcej turystów nie oczekuje już zwykłego odpoczynku w drewnianej, górskiej chacie i okazjonalnego zjazdu z zatłoczonych tras narciarskich. Ci, którzy pragną poznać góry bliżej, decydują się na doświadczanie ich uroków podczas stosunkowo trudnych, jednak bardzo satysfakcjonujących skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednakże zalecana tylko dla doświadczonych w górach osób, które poznały bardzo dobrze technikę jazdy i które potrafią także posługiwać się rakami oraz czekanem. Czemu? Poruszanie się z dala od dostosowanych dla turystów szlaków, jest po prostu daleko trudniejsze. Potrzeba do tego również lekkich nart i butów.

Gdzie wyjeżdża się na skitury?

Skitury odbywają się w wielu pasmach górskich. Na starym kontynencie ulubionymi destynacjami entuzjastów turystyki narciarskiej są bezsprzecznie bułgarskie Pirin oraz Riła i włoskie Alpy, gdzie wyśmienicie poradzą sobie także skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. turyści znad Wisły nie nie muszą jednak ograniczać się wyłącznie do skitur odbywających się w granicach Europy – na nartach można przebyć pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego– są tam kapitalne warunki do tego rodzaju wypraw. Podczas takiej skitury główną atrakcją jest sposobność zdobycia wierzchołka Jabal Toubkal położonego na wysokości 4167 m n.p.m. Osoby zastanawiające się nad uczestnictwem w tego rodzaju eskapadzie w górach, które nie wiedzą, czy któraś z wypraw okaże się adekwatna do zdobytych przez nie umiejętności narciarskich, mogą zwrócić się o doradztwo instruktorów współpracujących z organizatorem skitur.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]