Podróżowanie

Sri Lanka – wakacje marzeń dla miłośników egzotyki

Uzyskaj więcej informacji o wakacje Sri Lanka.

Mimo, że nad Bałtykiem czy w polskich Tatrach jest wiele atrakcyjnych miejscowości, w których można ciekawie spędzić wczasy, czasem marzymy by choć raz wyruszyć w jakieś orientalne kraje i wynieść tradycyjny odpoczynek na kompletnie inny poziom. Doskonałym pomysłem jest wyjazd do Azji, ponieważ tamtejsza tradycja i kultura są pod każdym względem odmienne od europejskich, zatem turyście z Polski przyniosą dużo niesamowitych doznań. Taką edukującą eskapadą na pewno będzie wyjazd na Sri Lankę, czyli do “olśniewającego kraju”, gdyż tak tłumaczy się tę nazwę z sanskrytu.

Sri Lanka – kraj pełny atrakcji krajobrazowych oraz historycznych

Sri Lanka to niewielkie państwo położone na wyspie Cejlon oraz pobliskich drobniejszych wysepkach, zatem zrozumiałe, że większość europejczyków za główną atrakcję uważa jej cudowne wybrzeża, jak również możliwość ujrzenia jednej z najpiękniejszych raf koralowych na Ziemi. Cejlon słynny jest również z rozległych pól herbaty, której produkcja jest jednym z kluczowych sektorów gospodarki tej wyspy. Aczkolwiek jest to też kraj, który w swoim zakrytym dżunglą sercu ukrywa setki atrakcji krajobrazowych oraz historycznych, co nie powinno zdumiewać, gdyż historia tego państwa sięga przeszło 3000 lat.

Co w takim razie powinno się zwiedzić na Sri Lance? Podróżujący na tę wyspę powinni przede wszystkim zobaczyć Szczyt Adama będący celem pielgrzymek licznych religii, odwiedzić buddyjskie świątynie, w tym tę najsłynniejszą – świątynię Świętego Zęba Buddy, zwiedzić królewski ogród botaniczny i, rzecz jasna, zajrzeć do sierocińca słoni lub zobaczyć je w naturalnym środowisku w Parku Narodowym Yala, który jest sławny także ze swoich krokodyli, lampartów i bawołów. Nie można również spędzić wakacji na Sri Lance i nie sprawdzić jak uprawiana jest herbata i nie napić się choć raz najświeższego Earl Grey’a w życiu. Koniecznie trzeba także przejechać się specyficznym miejscowym pociągiem.

Jak przygotować wycieczkę na Sri Lankę?

Na Sri Lankę można wyjechać w znacznej grupie turystów z tradycyjnym biurem podróży, jakkolwiek najciekawsze wczasy na Cejlonie to te, które zostały zaplanowane specjalnie z myślą o naszych osobistych zainteresowaniach. Taki urlop szyty „na miarę” aranżuje biuro Relaksmisja z Krakowa, które sięgając do swojego doświadczenia dopasuje harmonogram urlopu do oczekiwań każdego turysty.

Nasze dane:
Relaksmisja
ul. Józefińska 4/3
30-529 Kraków

Tel.: +48 535-735-257
E-mail: [email protected]