Hobby, sport, rekreacja Podróżowanie

Trekking w Himalajach – co oferuje to trudne pasmo górskie?

Na http://tinyurl.com/y2e7m3dk znajdziesz pełną ofertę trekkingów w Himalajach.

Himalaje razem z położonym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to obszary owiane prawdziwą legendą. Oddziałuje na to sporo elementów – przede wszystkim fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie naszej planety i to oczywiście tam leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Nie można nie nadmienić też o ekstremalnej trudności niektórych szczytów oraz tym, że to właśnie te góry są areną rywalizacji uznanych himalaistów z całego świata. Nie może więc zadziwiać popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się również wśród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – nie planuj go sam

Na wstępie warto zaakcentować, iż jeśli chodzi o trekking, Karakorum oraz Himalaje są bardzo trudnymi górami – nawet, jak wyprawa nie dotyczy wejścia na dany szczyt. Problemy sprawia także samo opracowanie podróży – kupno biletów lotniczych czy otrzymanie wizy i pozwolenia. Tym samym najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm aranżujących trekkingi w wysokich górach. Kolejnym plusem jest piecza zawodowych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), dzięki czemu trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, nie mających doświadczenia w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – najpopularniejsze trasy

Z jasnych względów osoby po raz pierwszy przybywające w Karakorum bądź Himalaje sporadycznie postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednak, że te góry pozostaną ich niespełnionym marzeniem, bowiem nieraz przygotowywane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Annapurna, Manaslu czy Everest. Na uczestników tych trekkingów czeka nie tylko sposobność pokonania swoich słabości, ale także możliwość obserwacji powszedniego życia Nepalczyków i podziwianie niezwykłych krajobrazów, jak na przykład lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]