Podróżowanie Rozrywka

Trekkingi dla zaawansowanych i mniej doświadczonych turystów – wyprawa w Alpy

Wyprawa w Alpy - ta niebywała oferta Cię zadziwi.

Sympatycy gór, którzy poznali już dogłębnie wszelkie marszruty w w Karpatach, w Sudetach oraz w Górach Świętokrzyskich, często zaczynają szukać kolejnych wrażeń i przeglądają propozycje wycieczek w inne łańcuchy górskie Europy. Szereg z nich zdecyduje się na podróż w Alpy, gdzie przypuszczalnie po raz pierwszy spotkają się z trekkingiem bądź narciarstwem wysokogórskim.

Przepiękne Alpy – marzenie alpinistów z całego świata

Alpy są najwyższym łańcuchem górskim Europy, który obejmuje swoją powierzchnią kilka krajów, m.in. Słowenię, Niemcy, Szwajcarię oraz – naturalnie – Francję, gdzie położony jest najwyższy szczyt Starego Kontynentu, to znaczy Mont Blanc, znany również jako Dach Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Jednakże to nie jedyny czterotysięcznik w Alpach – inne zjawiskowe wierzchołki, o których pokonaniu fantazjują alpiniści ze wszystkich stron świata, to na przykład Nordend – 4609 m n.p.m., Täschhorn – 4491 m n.p.m. i Signalkuppe – 4554 m n.p.m., a także inne znaczące dla wspinaczki szczyty, jak Piz Badile albo Eiger. Wyróżnia się wyższe Alpy Zachodnie i niższe Alpy Wschodnie.

Podczas wycieczki w Alpy możesz bezpiecznie rozszerzać swoje umiejętności

Jakie wycieczki w Alpy przygotowują krajowi organizatorzy trekkingów oraz wypraw w góry? Jest sporo intrygujących propozycji adresowanych do miłośników gór o różnym szczeblu zaawansowania. Osoby, które nie miały przedtem kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, ale nabyły już biegłość w jeździe na nartach i potrafią wykazać się stosowną wydolnością fizyczną, mogą uczestniczyć w siedmiodniowym skitourze po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Z kolei dla osób zaawansowanych przygotowane są wycieczki na via ferraty w Austrii powiązane z ćwiczeniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, dzięki którym można zdobywać nowe kwalifikacje. Tym, których interesuje głównie aspekt szkoleniowy, rekomendujemy trwający 10 dni Projekt 6000, który którego celem jest opanowanie podstaw prawidłowego poruszania się w wysokich górach. Bezdyskusyjnym plusem takich wycieczek jest to, że odbywają się w ograniczonych, najczęściej kilkuosobowych zgrupowaniach, co powoduje, iż każdy z uczestników może liczyć na wnikliwą uwagę szkoleniowców.

Z profesjonalnymi szkoleniowcami i przewodnikami, wycieczka w Alpy będzie jedynym w swoim rodzaju doświadczeniem, niosącym satysfakcję z przezwyciężania własnych ograniczeń, ale także rozpalającym apetyt na więcej.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]