Usługi z zakresu finansów

Jak działa internetowy kantor wymiany walut?

Wejdź na kantor online.

Jeszcze parę lat temu jedyną metodą wymiany waluty była wizyta w kantorze bądź w oddziale banku – na te pierwsze w dalszym ciągu można się natknąć supermarketach oraz w galeriach handlowych! Jednak w ekspresowo przeobrażającym się świecie, konsumenci zapragnęli wymieniać waluty bez konieczności ruszania się z domu i po niższych kosztach, dlatego też utworzono kantory internetowe, które na to pozwalają.

Jakie usługi proponuje kantor internetowy oprócz przewalutowania?

Działanie kantoru internetowego jest tak samo łatwe jak fizycznego kantoru. Nabywca wchodzi do serwisu przez zarejestrowany przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu środki, które pragnie przewalutować. Atutem kantorów internetowych jest w szczególności to, iż wymianę można zlecać w nim w dowolnym momencie, a sama wymiana walut ma miejsce już w godzinach pracy kantoru po bieżących kursach, ustalanych na podstawie danych zaczerpywanych z Forex co kilka sekund, a nie – jak w przypadku fizycznych kantorów – po uśrednionych kursach, zwykle z zeszłego dnia. Następnym i bardzo ważnym atutem kantorów internetowych są niższe spready niż te narzucone przez placówki bankowe oraz kantory tradycyjne. Wymiana w tych ostatnich polskiego złotego (zależnie od indywidualnego cennika) może skutkować zapłaceniem spreadu na poziomie nawet 4-5%, tymczasem w kantorze wymiany walut online spready zwykle nie przekraczają 2%. Kantory internetowe świadczą także kilka innych usług popularnych wśród użytkowników, m.in. posiadają opcję transakcji odroczonej wykonywanej w określonym przez nabywcę terminie lub takiej, w której klient zleca przewalutowanie po ustalonym przez niego kursie (wymiana jest przeprowadzana dopiero wówczas, gdy wyznaczony przez nabywcę kurs spotka się z kursem na rynku).

Kantor wymiany walut online – usługa dla pracowników zagranicznych oraz kredytobiorców

Kantory internetowe to usługa dla wszystkich lubiących wygodę i dużą niezależność w zarządzaniu swoimi pieniędzmi. Korzystają z nich też osoby uczące się lub zatrudnione za granicą oraz kredytobiorcy spłacający zobowiązania w walucie obcej. Lecz nim postanowimy powierzyć swoje finanse kantorowi online, warto sprawdzić jego renomę oraz poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez przeszukanie strony Komisji Nadzoru Finansowego, czy został on wpisany do rejestru Komisji jako instytucja płatnicza.

Nasze dane:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]