Usługi z zakresu finansów

Kiedy wziąć kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest na pewno jedną z najchętniej zamawianych usług bankowych. Nie ma w tym oczywiście nic zaskakującego, gdyż możemy zdobyć tak już niewielkie sumy – w niektórych bankach minimalna suma kredytu gotówkowego to 500 PLN. Może on także stać się sposobem sfinansowania większych zakupów, ponieważ najczęściej jego maksymalna kwota to nawet 100 tysięcy PLN, ale klienci o największych dochodach – na przykład lekarze – są w stanie uzyskać nawet 500 tysięcy PLN. Ceny kredytu gotówkowego zależą przede wszystkim od możliwości finansowych kredytowej wnioskodawcy i mogą wahać się od ośmiu do aż szesnastu procent. Co oprócz tego warto na jego temat wiedzieć?

ABC kredytu gotówkowego

Jak możemy dowiedzieć się ze spotów promocyjnych, kredyty gotówkowe są dostępne dla różnych chętnych. Wniosek, jaki przedkładamy jest szybko analizowany, przez co fundusze otrzymujemy maksymalnie po paru dniach, a dzięki niedużym restrykcjom, mogą ubiegać się o niego także osoby z niskimi dochodami. To jednak nie znaczy, że kredyt gotówkowy zostanie przyznany każdemu, bo tak jak przy innych typach kredytu, bank przeanalizuje zdolność kredytową. Środki pozyskane korzystając z kredytu gotówkowego można przeznaczyć na dowolny cel – tak na zakup sprzętu RTV, jak i auta czy pokrycie kosztów zagranicznego wyjazdu.

Kredyt gotówkowy bez niebezpieczeństwa

Decydując się na wzięcie kredytu gotówkowego, musimy pamiętać, iż łatwo wówczas o błędy, a ich efektem okazują się zwykle poważne finansowe tarapaty. Z tego powodu skorzystanie z danej oferty powinniśmy dokładnie przeanalizować, zwracając uwagę tak na odsetki, jak i inne koszty – na przykład prowizję czy ubezpieczenie. Najlepszym rozwiązaniem niewątpliwie okażą się zatem usługi profesjonalnego doradcy kredytowego, który wybierze kredyt odpowiedni dla naszych możliwości, abyśmy mogli oddać go bez poważnych problemów.