Usługi z zakresu finansów

O systemach mass collect

Istotne informacje o tym, co to jest mass collect. Przekonaj się!

Mass collect to usługa, która umożliwia szybką weryfikację przelewów na konto. Prezentujemy w skrócie, jak działa mass collect i jak upraszcza życie małym i dużym firmom.

Na czym polega mass collect?

Funkcja mass collect jest de facto stosunkowo prosta. Polega na nadaniu wszystkim kontrahentom unikalnego numeru rachunku, który jest jednocześnie ich symbolem identyfikacyjnym. Takie rozwiązanie jest pomocne tam, gdzie cyklicznie obsługiwana jest spora ilość kontrahentów, a więc np. w firmach telekomunikacyjnych, na uczelniach wyższych, jak również wszelkich działalnościach, gdzie wykorzystuje się płatności abonenckie (m.in. w klubach fitness). Należności przesyłane w usłudze mass collect kierowane są na konkretny rachunek firmowy, jednakże uprzednie przydzielenie kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejszą identyfikację, bez względu na to, jaki sposób wybrali oni do dokonania wpłaty (przelew za pośrednictwem poczty, standardowy przelew lub przelew z karty). Wykorzystanie mass collect łączy się również z mniej czasochłonnym księgowaniem wpłat aniżeli w przypadku księgowania ręcznego, a zarazem wyeliminowaniem potencjalnych błędów nieraz mających miejsce w czasie tego procesu.

Dlaczego opłaca się skorzystać z mass collect?

Chociaż mass collect nie jest aktualnie dostępna we wszystkich bankach (mają ją między innymi BNP Paribas i Bank Pekao) warto przeanalizować możliwość jej wdrożenia w przedsiębiorstwie, także takim, które co miesiąc obsługuje około 100 dokumentów księgowych. Wdrożenie mass collect przynosi bowiem kilka korzyści, takie jak oszczędność czasu pracowników, opcja powiązania z platformą finansowo–księgową (a więc śledzenie na bieżąco spływu opłat) czy integracja z aplikacjami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość integracji z systemem mass collect banku, ale posiada również funkcję przesyłania powiadomień o nadchodzących płatnościach oraz windykacji, co w ciągu kilku miesięcy przekłada się na wzrost terminowości u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]