Usługi z zakresu finansów

Waluta euro – jak wygodnie ją wymieniać na złotówki?

Na nordiqa.com znajdziesz więcej informacji o cenie euro.

Euro to względnie młoda waluta, gdyż w formie gotówkowej pojawiła się w obiegu dopiero w 2002 roku. Jest ona obecnie podstawowym środkiem płatniczym w przeważającej części państw Unii Europejskiej. Polska póki co nie sprostała wymaganiom, pozwalającym przystąpić do strefy euro, co nie oznacza, iż Polacy nie używają tej waluty regularnie, czy to biorąc w niej kredyt czy też robiąc zakupy za granicą.

Waluta euro i korzyści z jej korzystania

Powszechne użycie euro w krajach należących do UE zdecydowanie uprościło życie milionom mieszkańców starego kontynentu, tak w sferze biznesowej, jak i prywatnej. Jednolita waluta oznacza wszak mniejszy kłopot z policzeniem ewentualnego kosztu czy też zysku przy planowaniu np. transakcji międzynarodowych, co jeszcze 20 lat temu z uwagi na gwałtowne wahania kursów pomiędzy walutami nierzadko mogło okazać się błędną estymacją. Mieszkanie w strefie euro zwiększa dodatkowo wolność podróżowania rezydentów państw członkowskich, którzy w zasadzie w ogóle nie muszą pamiętać o zaopatrzeniu się w pokaźną ilość gotówki w obcej walucie na czas wyjazdów zagranicznych. Teraz wystarczy im po prostu ich własna karta płatnicza, a korzystając z niej za granicą, nie rozmyślają już o wysokości spreadów pobieranych przez bank przy każdej transakcji.

W kantorze internetowym w kilka chwil poznasz przelicznik euro

Polska, pomimo wejścia do struktur UE w maju 2004 r., po dziś dzień nie sprostała wszelkim wytycznym dopuszczającym wprowadzenie euro jako narodowej waluty. Nie zmienia to faktu, że jako mieszkańcy kraju członkowskiego Unii Europejskiej regularnie prowadzimy interesy oraz kupujemy w euro. Osoby często realizujące przelewy w tej walucie mogą w kilka sekund sprawdzić aktualny przelicznik euro na stronach kantorów internetowych, a jednocześnie też ekspresowo wymienić złotówki na euro bez potrzeby ruszania się z domu. Wymiana euro przez internet przez wzgląd na niższe spready jest bardziej opłacalna oraz łatwiejsza, gdyż można ją zlecić o każdej godzinie dnia (także w środku nocy!), a kupno waluty realizowane jest po kursach aktualizowanych na bieżąco, a nie – jak to najczęściej ma miejsce w kantorach tradycyjnych oraz bankach – w oparciu o średni kurs z ubiegłego dnia.