Usługi Wszystko o zdrowiu

Dlaczego warto zdecydować się na implantologię?

Kiedyś osoby, które z rozmaitych powodów straciły uzębienie, skazane były na to, aby używać sztucznych szczęk. Nie jest to jednak trafione rozwiązanie, bo protezy wymagają czasochłonnej opieki, a ich noszenie nie jest zbyt komfortowe. Dlatego tak dużym zainteresowaniem wyróżniają się implanty, które są zdecydowanie wygodniejsze, lecz też wykazują wiele innych zalet. Implantologia bowiem umożliwia osiągniecie widocznych długo efektów, minimalizując do zera prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Dobrze więc dowiedzieć się, jak wygląda operacja wykonania implantów zębów, jakie typy są stosowane przez dentystów implantologów oraz jak wyszukać lekarza, który wykona dla nas implanty zębów.

Na jakich zasadach polega implantologia?

Dziś implantologia wykorzystuje dwa rodzaje implantów – najpopularniejsze o wielkości 1 cm oraz trochę mniejsze, a więc 6 milimetrów. Implant wykonany ze specjalnego rodzaju tytanu jest wkręcany w dziąśle pacjenta, a układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nanotechnologia natomiast umożliwia znaczne zmniejszenie okresu leczenia – chory nie notuje żadnych dolegliwości nawet po trzech miesiącach. Do tego czasu musi wykorzystywać zimne kompresy, a od razu po operacji – wystrzegać się alkoholu, palenia tytoniu i bardzo ciepłych potraw. Ważne będzie też wykorzystywanie odpowiednich płukanek, które zwalczają ból i obrzęk.

Implantologia – komu powierzyć?

Implantologia ma duży wpływ na komfort codziennego funkcjonowania pacjentów – dlatego tak ważne okazuje się to, żeby znaleźć odpowiedniego specjalistę. Jak więc uniknąć niemiłych niespodzianek oraz trudności zdrowotnych? Najlepiej zrobimy powierzając wykonanie implantów zębowych dentyście z dużym doświadczeniem oraz pozytywnymi recenzjami od dotychczasowych pacjentów. Gdzie je znaleźć? Przede wszystkim w internecie. Po wprowadzeniu w Google nazwiska lekarza na pewno znajdziemy ważne wskazówki.