Usługi

Na co zwrócić uwagę, gdy wynajmujesz lokal na komunię?

Dalsze informacje o organizacji komunii.

Impreza komunijna jest dla dziecka identycznie wyczekiwanym zdarzeniem, co sam ceremoniał przyjęcia sakramentu. Trudno się tym dziwić, jako że to zwykle pierwsza istotnie wielka impreza rodzinna, na której dziecko wie, że wszystko skupione jest tylko na nim. Z tej przyczyny rodzice starają się, żeby ten dzień uchował się przez lata w jego pamięci.

Lokal na komunię – wynajmij od razu jak zostanie ustalony dzień wydarzenia

Już przed wysyłaniem zaproszeń na sakrament rodzice muszą wiedzieć czy podejmą gości w swoim mieszkaniu czy niezbędne będzie wynajęcie lokalu. Podejmowanie gości w domu jest zwykle możliwe wówczas, jeśli urządzamy uroczysty obiad wyłącznie dla najbliższej kilkunastoosobowej rodziny, lecz to już nieczęste przypadki. Obiady z okazji pierwszej komunii przekształciły się w ostatnich czasach w huczne wydarzenia rodzinne, w których bierze udział czasem ponad setka gości, stąd też przeważnie odbywają się w restauracjach bądź salach weselnych. Jeśli pragniemy zabukować najlepszą salę, powinno się rozpocząć poszukiwania lokalu, zaraz po tym jak będzie ustalona data przyjęcia sakramentu. W sezonie komunijnym sporym problemem może stać się też znalezienie dobrego dostawcy cateringu, stąd opłaca się wybrać takie miejsce na organizację imprezy, które współpracuje z własnym, doświadczoną firmą cateringową, wyspecjalizowaną w przyrządzaniu menu na komunię. Niezbędne jest również to, żeby sala na komunię zlokalizowana była tak, aby transport wszystkich gości z kościoła był komfortowy i szybki.

Organizacja komunii – nie zapomnij o fotografiach na pamiątkę

Rozważ wynajęcie fotografa, który upamiętni na zawsze ten dzień – zarówno wydarzenia w kościele, jak odbywającą się później zabawę gości. Obyczajem stały się także stylizowane sesje zdjęciowe dziecka w komunijnej szacie oraz jego wspólne zdjęcia z rodzicami chrzestnymi i rodziną. Sala komunijna powinna więc wyróżniać się zjawiskowymi, estetycznymi pomieszczeniami. Kolejnym plusem będzie możliwość skorzystania z pobliskiego ogrodu, gdzie przy sprzyjającej pogodzie uda się wykonać sesję zdjęciową na świeżym powietrzu. Sposobność wyjścia do ogrodu to dodatkowa atrakcja dla najmłodszych gości imprezy komunijnej – jeżeli będzie ich duża grupa, polecamy rozważyć zatrudnienie animatora, który urozmaici dzieciom czas rozmaitymi grami.
Rzecz jasna, uczestnicy obiadu komunijnego przywiozą podarunki dla dziecka. Rodzice najczęściej dają im całkowitą dowolność z tym obszarze. Jednak w zaproszeniu można uwzględnić, że nie zgadzamy się na niektóre typy upominków, przykładowo zabawki militarne albo quada.

Nasze dane:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]