Bezpieczeństwo Usługi Witryny internetowe

Pozbądź się wirusa na stronie – czyszczenie infekcji WordPress

Sprawdź, jak zamówić usuwanie malware ze strony internetowej. Zajrzyj tutaj.

WordPress okazał się w ostatnich latach tak szeroko rozpowszechnionym systemem zarządzania treścią, że ilość sklepów i witryn działających z jego wykorzystaniem liczy się aktualnie w milionach. Powszechność stosowania tego CMS-a powoduje, że strony oparte na WordPressie bywają częstym celem ataków hakerskich. W sytuacji zainfekowania witryny złośliwym oprogramowaniem, nieodzowne będzie usunięcie wirusa z WordPressa.

Jak zidentyfikować zawirusowane strony na WordPress?

Treści na stronie zmieniły się bez Twojej ingerencji? Ze strony wysyłana jest niechciana poczta? Na witrynie widnieją przekierowania do obcych Ci adresów? A może nie dajesz rady się zalogować? To zaledwie parę z możliwych oznak wskazujących na zawirusowaną stronę. W takim przypadku potrzebne jest ekspresowa reakcja, żeby znaleźć przyczynę infekcji, a następnie przywrócić stronę internetową do należytego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek albo po atakach hakerów najlepiej powierzyć ekspertom od tego rodzaju zadań, bowiem naprawa zainfekowanego WordPressa częstokroć przekracza kwalifikacje ludzi, którzy na co dzień zajmują się wyłącznie tworzeniem sklepów i stron na tym systemie zarządzania treścią.

Jak przebiega usuwanie wirusów ze strony www?

Specjaliści zajmujący się usuwaniem malware ze stron opartych na WordPressie w obrębie swoich działań naprawczych wykonują szczegółowy przegląd plików i baz danych strony. Badają kod użytych na stronie motywów oraz wtyczek, a także pliki htaccess i wp-config. W trakcie czyszczenia zainfekowanego WordPressa wdrażane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, które zmniejszą ryzyko następnych ataków. Jeśli długotrwała infekcja przyczyniła się do włączenia strony do listy zagrożeń (między innymi w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu malware z WordPressa specjaliści podejmują także wymagane kroki w celu wykreślenia jej z tego typu rejestrów. Likwidacja wszystkich następstw zainfekowania nie gwarantuje, że taka sytuacja nie nastąpi w późniejszym okresie, toteż kluczowe jest cykliczne aktualizowanie WordPressa i używanych na stronie wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]