Technologie Usługi

Projektowanie, skanowanie i drukowanie 3D – kto je wykona?

Na http://bit.ly/38CEQ34 odnajdziesz aktualną ofertę 3D druku.

Drukowanie 3D to usługa adresowana zarówno do osób fizycznych, jak i klientów profesjonalnych. Kto jest jej możliwym zleceniodawcą? Usługa jest skierowana głównie do pracowników działów technicznych i badawczo-rozwojowych, inżynierów, projektantów CAD, konstruktorów, a także przedstawicieli innych branż przemysłu. Każda osoba lub firma, która potrzebuje modelu koncepcyjnego bądź prototypu wykonanego przy pomocy technologii PolyJet, SLA, SLS, DMLS, i FDM, może skorzystać z tej usługi zakładając, iż nie posiada własnej drukarki 3D.

Drukowanie 3D – jakie usługi świadczy CadXpert?

CadXpert – polski lider w branży profesjonalnych drukarek 3D oraz skanerów 3D – oprócz asortymentu oferuje także usługi, czyli:
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D
Oprócz wyliczonych powyżej usług CadXpert oferuje też szkolenia (stacjonarne i online – webinary). Na stronie dystrybutora znajduje się również strefa wiedzy. Umieszczono tam zarówno merytoryczne artykuły od producentów sprzętu do druku 3D, jak i opracowane przez ekspertów CadXpert. Firma CadXpert jest również pomysłodawcą i organizatorem konferencji Forum Druku 3D.

FDM – drukowanie 3D w atrakcyjnej cenie

Najbardziej rozpowszechnioną technologią druku 3D jest FDM – za jej sukcesem stoi bardzo dobry stosunek jakości do kosztów, jak również opcja korzystania z materiałów w obszernej palecie barw. W toku druku w technologii FDM model pokrywa się kolejnymi warstwami tworzywa termoplastycznego – istnieje możliwość określenia grubości warstwy. Druk 3D FDM jest wykonywany głównie za pomocą drukarek 3D marki MakerBot i urządzeń profesjonalnych Stratasys. Z tej metody druku korzystają osoby potrzebujące prototypów albo modeli koncepcyjnych.

Wydruk 3D w technologii SLA dla precyzyjnego tworzenia prototypów

Drukowanie 3D metodą SLA to pierwsza, pionierska metoda sporządzania szybkiego prototypowania. Ta technika – zwana również stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy promieniem lasera. Do kogo adresowana jest oferta drukowanie 3D metodą SLA? Do przedsiębiorstw bądź osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności proporcji. To technika, która zapewnia bardzo dobrą rozdzielczość druku i wydruk detali, wyrazistych konturów, bardzo wąskich ścianek oraz wygładzonej powierzchni.

Druk 3D metodą SLS

Technologia wydruku 3D metodą SLS przebiega na podobnej zasadzie jak opisana powyżej metoda SLA. Także tutaj nakładane są następne powłoki tworzywa – w tym przypadku jest to sproszkowany poliamid. Jakie są najistotniejsze plusy tej technologii wydruku 3D? SLS ma ogromne możliwości produkcyjne. Technologia spiekania proszku poliamidowego przy pomocy lasera zapewnia trwałość mechaniczną i chemiczną oraz precyzję konturów.

Nasze dane:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]