Regulacja okien Warszawa
Usługi

Regulacja okien – w jakich przypadkach należy ją wykonać?

Regulacja okuć okiennych, potocznie zwana regulacją okien, to usługa, jaka powinna być wykonywana zawsze, gdy pojawiają się problemy z zamykaniem okna, a też przed sezonem letnim i zimowym – by właściwie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, z jakiego powodu jest to znaczące!

Po co wykonuje się regulację okien?

Regulacja okien nie jedynie zezwala ustawić maksymalną szczelność okna, ale również zapobiega wypaczeniom oraz uszkodzeniom ramy.
Rozróżnia się dwa rodzaje regulacji okien (a dokumentnie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy rodzaj to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak zwana regulacja zima/lato, jaka wpływa na szczelność okna, a w takim razie na wentylację mieszkania. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, inaczej wzmagając docisk skrzydła do ramy okiennej, aby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej należałoby zmniejszyć, żeby okno przepuszczało więcej powietrza.
Drugi rodzaj to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła wywołuje kłopoty z zamykaniem okna lub ewentualnie działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła pozwala je wyeliminować.

Jak nieraz powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak bez trudu się domyślić na podstawie podanych wyżej informacji, regulację okien powinno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim oraz zimowym.
Jeżeli niemniej jednak pojawiają się kłopoty z zamykaniem okna lub klamka stawia opór, warto do tego wezwać ekspertów od regulacji okien, którzy polepszą pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]