Usługi

Sprzątanie strychów i piwnic a wynajem kontenera na śmieci

Część śmieci nie powinna trafić do typowego zbiornika na odpady. Powody tych regulacji są przeróżne – czasem odpady mają za duże rozmiary, czasem zabraniają tego obowiązujące w naszym kraju przepisy. Co zrobić z takimi problematycznymi śmieciami? Należy odwieźć je do pobliskiego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, a krócej – do PSZOKU-u. W każdej gminie musi funkcjonować jeden PSZOK, jakkolwiek w najsilniej zaludnionych miastach możemy niekiedy wybrać jeden z wielu punktów. Niestety to rozwiązanie przydatne jest wyłącznie dla tych, którzy mają sporą ilość wolnego czasu oraz swój samochód znaczną ilością niezagospodarowanego czasu i własnym autem. Pozostali odpowiedzialnie uczynią, decydując się na wypożyczenie kontenera na odpady.

Sprzątanie strychów oraz remonty – kiedy zamówić kontener na odpady?

Nietypowe odpady generowane są w toku różnego typu robót. Przeważnie są to przebudowa budynków oraz – idzie najczęściej o duże wolumeny gruzu, a także opakowań po artykułach budowlanych. Wypożyczenie kontenera jest też doskonałym wyjściem, jeśli zamierzamy sprzątać strych – w takim przypadku zmieścimy w nim wszystkie nieprzydatne od wielu lat zepsute urządzenia, sprzęty i niemodne meble. Porządkowanie strychów czy prace budowlane będą znacznie łatwiejsze, jeśli z okna domu do kontenera będzie prowadzić specjalny zsyp, który umożliwi bezpieczne przeniesienie odpady bez konieczności męczącego wchodzenia i schodzenia ze schodów.

Komu powierzyć sprzątanie strychów i piwnic lub wywóz odpadów?

Kontenerowy wywóz różnych odpadów, ale też sprzątanie strychów i piwnic, to usługi oferowane między innymi przez firmę DPR. W ich ramach zapewnia się klientowi kontener o pożądanej pojemności, który ten w czasie określonym w umowie napełnia niepotrzebnymi meblami albo odpadami remontowymi. Pojemnik jest potem wywożony z miejsca prac, a zgromadzone śmieci transportowane są do punktu, w którym będą legalnie przetworzone zgodnie z prawem.