Usługa uszczelniania okien
Usługi

Uszczelnianie okien – czy jest zalecane?

Odczuwasz chłód wiejący od okna bądź drzwi balkonowych? To bezbłędny znak, iż konieczne jest uszczelnianie okien. Wykonuje się je w przeróżnych sytuacjach – po zamontowaniu okien w nowo zbudowanych mieszkaniach, lecz oraz w oknach kilkuletnich, w jakich zużyły się uszczelki. Dowiedz się, na czym polega uszczelnianie okien i dlaczego jest tak ważne!

Na czym polega uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien to nic innego jak asekuracja okien trafnymi materiałami, by przez nieszczelności nie uciekało ciepło powietrze. Według badań przez nieszczelne okna ma prawo wydostawać się z mieszkania nawet 30% ciepła! To wszystko przekłada się komfort mieszkania, jednakowoż oraz na rachunki – wskutek tego prawidłowe uszczelnienie okien jest niezwykle istotne.
Uszczelnianie okien wykonuje się od wewnątrz i od zewnątrz. W obu tych przypadkach stosuje się inne materiały – do uszczelniania okien od wewnątrz używa się w głównej mierze silikonów, folii paroszczelnych i innych materiałów paroizolacyjnych, a do uszczelniania okien od zewnątrz – taśmy z pianki, folii oraz innych materiałów paroprzepuszczalnych.

Kiedy wezwać fachowców od uszczelnienia okien?

Jeśli odczuwasz chłód wiejący od okien, świadczy to o tym, iż z pewnością trzeba je uszczelnić. Powodem konieczności wykonania uszczelniania okien może być zużyta uszczelka, lecz również błędy montażowe.
Uszczelnianie okien warto także zrealizować zawsze w nowym domu lub też mieszkaniu (po postawieniu czy też odbiorze). Profesjonaliści zadbają o to, by w miejscu, gdzie ościeżnica łączy się z murem, nie było żadnych szczelin i zastosują odpowiednie materiały izolacyjne.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]