Usługi Usługi z zakresu finansów

Współpraca z biurem rachunkowym – to się opłaca

Dowiedz się więcej o ofercie biura rachunkowego Katowice, skieruj się tu.

Prowadzenie finansów w małych przedsiębiorstwach jest zwykle powodem sporych problemów. Mniejsze podmioty zazwyczaj nie są w stanie przyjąć specjalistyksięgowego na stałe, a ich właściciele często nie umieją sumiennie pokierować finansami. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji jest łatwiejsze niż może się to wydawać – należy tylko postawić na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści dzięki temu osiągniemy? Jak otrzymać pewność tego, iż poziom usług okaże się zadowalający?

Współpraca z biurem rachunkowym – wygoda i oszczędność czasu

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy postawić głównie ze względu na bezpieczeństwo finansów. Jeśli powierzymy budżet przedsiębiorstwa ekspertom ds. rachunkowości, otrzymamy gwarancję, że ewentualne kontrole fiskusa nie skończą się wystawieniem mandatów. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność pracy i funduszy – nie musimy zajmować się rachunkowością samemu, ani zatrudniać specjalisty na pełen etat. Warto także napomknąć o wygodzie, jaką dają takie usługi. W dzisiejszych czasach nie trzeba już codziennie jechać osobiście do biura rachunkowego, dlatego że dużo kwestii można uzgodnić z opiekunem naszej firmy za pośrednictwem e-maila.

Biuro rachunkowe – które okaże się najbardziej odpowiednie?

Poszukując biura rachunkowego nie rekomendujemy sugerować się wyłącznie cenami usług – podejrzanie niskie koszty usług najczęściej oznaczają ich niską jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego największą uwagę zwróćmy na to, czy jego eksperci mają wymagane certyfikaty, przykładowo certyfikat księgowego wydawany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej lub certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze także, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z zakresu finansów, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, m.in. opracowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń osób zatrudnionych czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Nasze dane:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]