Usługi

Wywóz i utylizacja starych mebli

Wywóz starych mebli Kraków - więcej szczegółów o tej usłudze poznasz tutaj.

Każdy z nas na pewno świetnie zna problem, jakie tworzą przedmiotów, których od dawna już nie potrzebujemy, a których z rozmaitych przyczyn nie potrafimy wyrzucić. By nie zagracały powierzchni domu, najczęściej przenosimy je do piwnicy, na poddasze bądź do komórki lokatorskiej. Rzecz jednakże w tym, że po wielu miesiącach i te pomieszczenia stają się na tyle ciasne, że zwyczajne korzystanie z nich okazuje się męczarnią. Dopiero to skłania wielu z nas do przystąpienia do dogłębnych porządków, stanowiących przesłankę do tego, by pozbyć się zgromadzonych przedmiotów. Takie duże sprzątanie nierzadko urządzamy również, kiedy dostajemy w spadku po kimś mieszkanie albo nabywamy zaniedbany dom. Wypada zatem mieć pojęcie, co zrobić ze zgromadzonymi przedmiotami i jak błyskawicznie wywieźć stare meble ze strychu, mieszkania oraz piwnicy.

Odbiór starych mebli – gdzie je przekazać?

Śmieci takie jak zużyte panele podłogowe lub ścienne, stare meble, elementy ram okien czy sprzęty elektroniczne nie mogą zostać wyrzucone do kontenera zarezerwowanego na śmieci komunalne. Jeżeli chcemy się od nich uwolnić, do wyboru mamy trzy możliwości. Pierwsze to osobiste odwiezienie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak dysponowania odpowiednio pakownym autem. Następne to skorzystanie z gminnej zbiórki takich śmieci. Te mają miejsce zwykle raz na miesiąc – do czasu kolejnej zbiórki musimy zatem znaleźć miejsce na przetrzymanie śmieci o znacznej objętości. Najwygodniejsze jest ostatnie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na odpady, który po zapełnieniu odwiezie dostarczająca go firma. Zatroszczy się ona też o legalny recykling zebranych odpadów. Przedsiębiorstwa wypożyczające kontenery często oferują też fachowe wsparcie przy opróżnianiu strychu, piwnicy lub całego magazynu.

Utylizacja mebli – nie tylko spalenie

Jeśli stare meble zostaną oddane do PSZOK-u lub podmiotu trudniącego się utylizacją zawodowo, nie skończą spopielone ani porzucone na składowisku. Po zdemontowaniu ich na części składowe, a następnie podzieleniu ich wedle materiału, z którego zostały wytworzone, mogą być po raz kolejny przetworzone, dzięki czemu posłużą do wyprodukowania kolejnych sprzętów. Utylizacja mebli, a głównie drewna, z którego w przeważnie się je wytwarza, sprowadza się w większości wypadków do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które później wykorzystuje się do wyrobu nowych szaf, krzeseł lub regałów.

Nasze dane:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]