Usługi Wszystko o zdrowiu

Zabieg mikropigmentacji zarostu – jak to działa?

Potrzebujesz więcej informacji o mikropigmentacji brody? Wejdź na microclinic.pl/mikropigmentacja-brody/

Zarost od wieków kojarzony jest z męskością, a jego stan dużo zdradza o jego właścicielu. Zapuszczanie gęstej brody znowu jest modne po licznych latach promowania gładkiej skóry jako kanonu estetycznego u mężczyzn. To sprawia, że dla sporej grupy osób kłopoty z zapuszczeniem brody mogą stać się powodem poważnych kompleksów. Można postarać się je zwalczyć między innymi za sprawą zabiegu pigmentacji brody.

Niepoprawna pielęgnacja, spadek poziomu hormonów androgennych i odżywianie a gęstość zarostu

Tak jak każda część ciała również skóra twarzy narażona jest na utratę włosów. Broda mocno przerzedzona czy też z widocznymi plackowatymi obszarami bez włosków wygląda niezdrowo i może prowadzić do obniżenia pewności siebie. Zwykle rzadka zarost to wyłącznie konsekwencja procesu osłabienia się włosów i obniżenia się poziomu testosteronu w organizmie, co jest naturalnym efektem starzenia się. Lecz obniżenie się poziomu hormonów androgennych nierzadko występuje gwałtownie także u mężczyzn w kwiecie wieku, co kończy się m.in. utratą zarostu. Intensywne wypadanie włosów to też częstokroć wynik ich agresywnej pielęgnacji – nieumiejętne użycie akcesoriów bądź kosmetyków. Na utrzymanie włosów w dobrym stanie ogromne oddziaływanie ma odżywianie, z tego powodu panowie powinni zadbać o dietę obfitą między innymi w witaminę A i E, witaminy z grupy B, a także magnez, wapń oraz cynk. Poczucie stresu także przeszkadza w wyhodowaniu gęstego zarostu – włosy wypadają same, a nierzadko są spontanicznie wyskubywane w stresowych sytuacjach.

Uzupełnianie brody nieorganicznym pigmentem – o mikropigmentacji

Popularną metodą na zakamuflowanie rzadkiej brody jest jej całkowite zgolenie. Lecz nie każdy czuje się komfortowo z gładką skórą twarzy bądź chciałby móc nosić brodę, gdyż jest przekonany, iż to poprawia rysy twarzy i dodaje im „pazura”. Można postawić na przeszczep mieszków włosowych, jednak taki zabieg to zazwyczaj koszt w kwocie około kilku tysięcy złotych. Alternatywą jest zabieg mikropigmentacji zarostu, który polega na jego uzupełnieniu dzięki umieszczeniu w najpłytszych warstwach skóry specjalnego barwnika. “Wytatuowane” punkty z pigmentu imitują delikatnie wyrośnięte włosy, a rozróżnienie elementów sztucznych od naturalnego zarostu jest możliwe zwykle po dotknięciu skóry twarzy. Uzupełnianie brody ukrywa obszary skóry dotknięte łysieniem całkowitym czy plackowatym, pomaga optycznie zagęścić przerzedzoną brodę, jak również umożliwia poprawę linii zarostu. Powinno się jednakże pamiętać, że efekty mikropigmentacji nie są permanentne i utrzymują się na ogół 12 miesięcy.

Nasze dane:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]