Baza porad Podróżowanie Witryny internetowe

Zabytki i inne atrakcje Małopolski – zaplanuj swoją wizytę na południu Polski

Co warto wiedzieć o atrakcjach turystycznych w Małopolsce?

Pomimo, że Małopolska to jedno z najmniejszych województw w Polsce, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, stąd nieraz ciężko znaleźć coś dla siebie w natłoku wiadomości o najnowszych imprezach kulturalnych czy sportowych i godnych zwiedzenia zabytkach w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – poznaj stronę przygotowaną specjalnie dla turystów

Żeby pokazać zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, powstała stronę visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o mniej i bardziej znanych miejscach oraz zabytkach w tym województwie, jak też o ekspozycjach i wydarzeniach kulturalnych, folklorystycznych czy sportowych organizowanych na jego terenie. Serwis prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże witryna? Podróżnicy organizujący pobyt w Małopolsce już na głównej stronie zauważą mapę, na której migiem znajdą zabytki i muzea, schroniska młodzieżowe, hotele i motele oraz Centra Informacji Turystycznej położone w miejscowościach Małopolski. Strona pomaga zorganizować wizytę na południu Polski też pod względem logistycznym, podając informacje zarówno o lotniskach i dworcach, jak i o wypożyczalniach samochodów i parkingach. Z kolei dla osób, które z przeróżnych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, strona przygotował kilka wirtualnych spacerów pokazujące między innymi zamek na Wawelu, regiony agroturystyczne oraz urok parków krajobrazowych i narodowych.

Proste rozmówki i lista ambasad – kluczowe informacje dla przyjezdnych z zagranicy

Witryna visitmalopolska.pl nie zapomina również o zagranicznych przyjezdnych, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i pozostałych tatrzańskich miejscowości. Informacje dodawane na stronie dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale oprócz tego w m.in w języku włoskim, słowackim i niemieckim, francuskim. Turyści z zagranicy znajdą tu wykaz konsulatów i ambasad zlokalizowanych na terenie Małopolski. Niesłychanie wartościowa dla cudzoziemców jest też podstrona Rozmówki, na której poznają podstawowe słówka i sformułowania, które umożliwią im dogadać się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą ich spotkać w czasie pobytu w Polsce.

Nasze dane:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego