Wszystko o zdrowiu

Dlaczego warto zdecydować się na laserową korekcję wzroku?

Zainteresowany laserową korektą wzroku? Kliknij tutaj.

Możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych, codzienny komfort czy dostęp do różnorodnych zawodów – to tylko kilka z powodów, które nakłaniają wiele osób do przeprowadzenia korekty laserowej wzroku. Popularność tej metody ostatnimi czasy nieustannie rośnie, na co wpływ ma na pewno niezmiernie nikłe niebezpieczeństwo potencjalnych powikłań oraz coraz bardziej doskonała technologia (i będąca jej skutkiem redukcja cen leczenia). Za rozważeniem przeprowadzenia zabiegu korekty laserowej wzroku przemawiają też względy zdrowotne. Wiele badań udowadnia wszak, że zaniedbane wady wzroku mogą przekształcić się w sporo poważniejsze problemy, bowiem stanowią czwartą (tuż po zwyrodnieniu plamki, jaskrze oraz zaćmie) przyczynę ślepoty. Zgodnie ze statystykami z miopią walczy co trzeci Europejczyk.

Laserowa korekcja wzroku – na czym polega?

Laserowa korekcja wzroku wykorzystuje możliwość kształtowania rogówki za pomocą skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu miopii, poprzez wymodelowanie rogówki w jej środku można osiągnąć świetne rezultaty. Podnosząc jej środek i redukując jej obwód, można natomiast usunąć dalekowzroczność. Obecnie bardzo popularnym typem lasera wykorzystywanego w trakcie procedur korekty laserowej jest laser femtosekundowy, wydzielający krótkie impulsy podczerwieni. Pozwala to na dokonanie dokładnego modelowania, a jednocześnie minimalizuje ryzyko naruszenia pozostałych elementów rogówki. Za decyzją o wyborze tego sposobu leczenia wad widzenia przemawia dużo argumentów. Główne z nich to z pewnością precyzja, mała inwazyjność, skuteczność, jak również minimalne ryzyko powikłań. Należy napomknąć również o tym, iż zabieg nie musi być wykonywany w znieczuleniu ogólnym.

Laserowa korekcja wzroku – lekarz nie zgodzić się na zabieg

Zanim zdecydujemy poddać się zabiegowi, warto być przygotowanym na to, że w sporadycznych sytuacjach lekarz odmówi jego przeprowadzenia. Do najistotniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy w szczególności posiadanie rozrusznika serca, choroby autoimmunologiczne, infekcje wirusowe, choroby oczu jak np. zaćma, nieukończony 21 roku życia czy ciążę i karmienie piersią.

Nasze dane:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]