Wszystko o zdrowiu

Jaka metoda wybielania zębów jest najskuteczniejsza

Lśniące i śnieżnobiałe zęby to najlepsza wizytówka każdego człowieka. Niestety wiele czynników zewnętrznych atakuje nasze szkliwo i powoduje, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze pasty wybielające działają efektywnie. Jak przywrócić zachwycający uśmiech? Jakie metody wybielania są najlepsze?

Wybielanie zębów – jak uzyskać długotrwałe efekty?

Czyszczenie uzębienia po wszystkich spożywanych produktach pomaga zachować mocne szkliwo, ale nie zawsze chroni przed przebarwieniami. Kwasy i inne czynniki powodują, że nasz uśmiech traci swój naturalny blask. Domowe sposoby pielęgnacyjne (pasty, nakładki, lakiery), nie zapewniają trwałych rezultatów. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom śnieżnobiały kolor. Jakie zabiegi są teraz najpopularniejsze? Dentyści szczególnie zalecają naświetlanie zębów lampą BEYOND, która zapewnia zauważalne efekty już po 3 zabiegach. Światło emitowane przez aparat jest zupełnie bezpieczne dla dziąseł.

Wybielanie zębów – etapy zabiegu lampą BEYOND

Jak odbywa się wybielanie zębów lampą BEYOND? Wstępnym etapem jest przegląd stanu uzębienia. Następnie za pomocą specjalistycznego szablonu określa się odcień zębów przed wybielaniem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, stomatolog przystępuje do nałożenia preparatu z utleniaczem na wybrany ząb lub całość uzębienia. Istotny jest także dobór właściwego PH żelu. Środek aktywowany jest przez światło lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny minimalizując nieestetyczne zażółcenia. Zabieg BEYOND wybiela zęby nawet o czternaście tonów, rezultaty są więc spektakularne i utrzymują się do kilku lat. Po zabiegu trzeba wystrzegać się czerwonego wina, czarnej herbaty przez przynajmniej kilka dni. Znakomite efekty zapewnia także wybielanie zębów przy pomocy szyn wybielających.