Wszystko o zdrowiu

Małżeńskie problemy można rozwiązać terapią małżeńską

Po więcej szczegółów o terapii małżeńskiej UK zajrzyj na psychoterapia-uk.pl/index.php/services/terapia-par/.

Każde małżeństwo może przeżywać różnorodne kryzysy. Całe szczęście aktualnie można się z nimi uporać wyjątkowo sprawnie. Świetnym rozwiązaniem okazuje się być terapia małżeńska prowadzona przez wykwalifikowanego i doświadczonego psychoterapeutę.

Terapia małżeńska – w jakich problemach może być pomocna?

Do psychoterapeuty zgłaszają się pary zmagające się z bardzo różnymi trudnościami. Specjalista pomaga pokonać kryzysy mające związek ze zdradą jednego z partnerów, jak również pomoże w razie nałogów, jednak tutaj często konieczne będzie również specjalistyczne leczenie pacjenta. Psycholog wspomoże w czasie choroby małżonków czy ich dzieci. Jest nieoceniony w sytuacji, kiedy między małżonkami dochodzi do konfliktów, których nie są w stanie rozwiązać samodzielnie. Wzięcie udziału w terapii małżeńskiej pomoże także pokonać trudności i scementować związek. Poprawia się zdolność porozumiewania się między partnerami – dzięku czemu ich związek ewoluuje, a nie stoi w miejscu. Psychoterapeuta pomaga zrozumieć małżonkom jakie mają oczekiwania i potrzeby. Podkreśla on, że małżeństwo to nie tylko czerpanie korzyści, ale także oferowanie czegoś od siebie. Pomoc terapeuty sprawia, że możliwe jest odkrycie przyczyn , które leżą u podłoża małżeńskich problemów. Małżeństwo, które ukończyło terapię małżeńską posiada umiejętności niezbędne do tego, by skutecznie pokonywać kłopoty w następnych latach.

Terapia małżeńska – co wówczas, gdy mieszkamy w Wielkiej Brytanii?

Polska emigracja, która dotarła na Wyspy spowodowała, że obecnie bez problemu znajdziemy polskiego psychologa również na brytyjskiej ziemi. Znajomość języka polskiego usprawnia pracę nad problemem oraz podnosi komfort małżeństwa, które postanowiło postawić na pomoc specjalisty. Także na emigracji warto powalczyć o swoje małżeństwo, które w wielu wypadkach właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna zmagać się z rozmaitymi trudnościami. Trzeba wiedzieć, że terapia to nie wstyd, a z jej pomocą partnerstwo jest w stanie wejść na zupełnie nowe tory. Rozstanie to zawsze ostateczność.

Nasze dane:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339