Wszystko o zdrowiu

Zastosowanie urządzeń do fali uderzeniowej

Fala uderzeniowa cena. Dowiedz się więcej na https://www.bardomed.pl/34-aparaty-do-fali-uderzeniowej.

Fala uderzeniowa to innowacyjna terapia pomagająca leczyć dolegliwości różnego rodzaju. Jak jest stosowana i czemu warto się na nią zdecydować?

Gdzie używana jest terapia falą uderzeniową?

Fala uderzeniowa jest w szerokim zakresie stosowana w rehabilitacji, medycynie sportowej, kosmetologii, ortopedii oraz wielu innych dziedzinach. Terapia falami uderzeniowymi przenika kilkanaście centymetrów w głąb organizmu i oddziałuje bezpośrednio w miejscu objętym bólem. Fala uderzeniowa jest bezpieczna dla sąsiadujących tkanek i charakteryzuje się wysoką efektywnością w walce z różnymi dolegliwościami. Dzisiejsze aparaty do fali uderzeniowej niezwykle precyzyjnie aplikują impulsy, co zapewnia nadzwyczaj dobre rezultaty. Aparaty do fali uderzeniowej działają m.in. w przypadku chorób powiązanych z narządami ruchu, takich jak kolano skoczka, bóle kręgosłupa, tzw. łokieć tenisisty czy bóle nadgarstka. Urządzenie do fali uderzeniowej może być używane w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), jak również przez kosmetologów oraz rehabilitantów.

Urządzenie do fali uderzeniowej – jak pracuje?

Używane współcześnie aparaty wykorzystujące falę uderzeniową są wyposażone w 2 odrębne kanały oraz aplikatory, co pozwala na prowadzenie leczenia u dwóch osób w tym samym czasie. Nowoczesny sprzęt emituje falę radialną (ogólnego zastosowania) i falę akupunkturową (używaną w tzw. w punktach spustowych). Impulsy emitowane do tkanek nieinwazyjnie stymulują błony komórkowe oraz zakończenia nerwowe, co umożliwia redukcję sygnałów bólowych u chorych cierpiących na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Terapia falą uderzeniową jest skuteczna w 70-80% przypadków.

Nasze dane:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]