Wyposażenie i urządzanie wnętrz Zakupy

Co na okna zamiast żaluzji i rolet? O okiennicach shutters

Więcej o shuttersach na skyshutters.pl.

Planując wystrój pomieszczenia, sporadycznie przeznacza się dużo czasu na okna. Zwykle wybiera się szablonowe rozwiązanie, czyli zasłony oraz firanki, które czasami zestawiane są z żaluzjami. Jednakże jest jeszcze jedno rzadko rozpowszechnione nad Wisłą rozwiązanie – nowoczesne okiennice ozdobne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Na okna, ale też na drzwi garderoby – zastosowanie okiennic wewnętrznych

Główną właściwością shuttersów (lub też w spolszczonym zapisie – szatersów) jest to, że lamele zainstalowane na tych okiennicach ozdobnych są ruchome, tym samym można łatwo je ustawić w różnych pozycjach, w zależności od zachcianek domowników. Wytwarza się je z drewna, polichlorku winylu (PCV), a także z płyt pilśniowych. Shuttersy instaluje się głównie na oknach, jednakże doskonale sprawdzają się także na drzwiach lub w szafach. Okiennice wewnętrzne shutters to wprawdzie element okna, który w polskim budownictwie spotyka się w dalszym ciągu sporadycznie, ale większa część z nas z pewnością w kinie czy na ekranie telewizora, gdyż tego typu okiennice są często używane na obszarach z gorącym klimatem, a więc w południowych Stanach USA oraz w Nowej Zelandii.

Czy warto zdecydować się shuttersy?

Nie licząc tego, iż shuttersy okiennice dekoracyjne shutters znakomicie wyglądają, mają one także przydatne funkcje. Przy ich użyciu można w pasywny sposób kontrolować użycie energii słonecznej: w gorące dni uniemożliwiać nagrzewanie się wnętrz, a zimą – utrzymać ciepłe powietrze na dłużej. Shuttersy pasują do przeróżnych stylów aranżacyjnych i można założyć je na zdecydowanej większości ram okiennych. Produkuje i montuje się je na zamówienie, co powoduje, iż są – nie da się ukryć – kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli przykładowo żaluzje. Shuttersy jednakże nadają pomieszczeniom niesłychanie gustowny wygląd, zatem podwyższają wartość domu. Wypada też podkreślić, że kąt lameli okiennic wewnętrznych typu shutters jest ustawiane bez użycia linek, co rodzice dzieci czy posiadacze psotnych zwierzaków, które zagmatwać zwisające żyłki, uznają zapewne za spory plus.

Nasze dane:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]