Wszystko o zdrowiu Wyposażenie i urządzanie wnętrz Zakupy

Dbasz o swoje zdrowie? Czas pomyśleć o oczyszczaczu powietrza!

Problem zanieczyszczenia atmosfery trafił już do świadomości przeciętnego mieszkańca naszego kraju i rzadko bywa banalizowany. Polacy zdają sobie sprawę, że jakość powietrza, którym każdego dnia oddychamy, ma kluczowy wpływ na nasze samopoczucie. Tak długo jak nie będą wdrożone skuteczne rozwiązania, każdy musi zatroszczyć się o swoje zdrowie, na przykład poprzez korzystanie z oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – rozwiązanie pomocne mieszkańcom dużych aglomeracji

Im bardziej zurbanizowany rejon, tym bardziej prawdopodobna groźba obecności dużego stężenia PM2,5 i PM10, innymi słowy tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój licznych chorób płuc podatni są zwłaszcza mieszkańcy większych aglomeracji miejskich i terenów w sąsiedztwie zakładów przemysłowych wydalających do atmosfery ogromne ilości pyłów zawieszonych. Codzienne stosowanie oczyszczaczy powietrza jest sposobem na pokaźne zmniejszenie szkodliwego wpływu pyłów na zdrowie. Oczyszczacze powietrza szeregu cenionych producentów, jak np. Wood’s, Cado bądź Webber, od lat obecne są w ofercie polskich sklepów, więc nie jest to obecnie nowość na rynku. Co interesujące, poza wyłapywaniem z powietrza drobinek pyłu, często posiadają one także inne przydatne funkcje.

Wykrywanie CO2 oraz jonizacja – pozostałe funkcje oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza sprzedawane są w różnych rozmiarach, dlatego bez trudu znajdziemy sprzęt najlepsze do określonej objętości wnętrza. Są to urządzenia stosunkowo nieduże, dlatego bez wysiłku można przesunąć je między pomieszczeniami. Prócz usuwania z powietrza pyłów PM10 i PM2,5, wyłapują one dodatkowo grzyby oraz zarazki, które mogą powodować rozmaite reakcje uczuleniowe bądź choroby, a także groźny benzen. Sporo oczyszczaczy powietrza ponadto jonizuje i nawilża powietrze, co tworzy we wnętrzu rześką atmosferę, a jednocześnie przynosi głębszy sen. Część urządzeń posiada też detektory alarmujące o obecności CO2. Używanie oczyszczacza powietrza zaleca się przede wszystkim osobom cierpiącym na alergie.