Wyposażenie i urządzanie wnętrz Zakupy

Lampa solna – czy warto posiadać ją w mieszkaniu?

Lampę solną kupisz na https://superbutelki.pl/pl/c/Lampy-i-produkty-solne/105.

Niewielkie ozdoby z minerałów i kamienia od lat zajmują miejsce w naszych mieszkaniach. Sprowadzamy je z różnorodnych wycieczek po Polsce, a niekiedy kupujemy impulsywnie, gdyż harmonizują ze stylem, w jakim utrzymane jest pomieszczenie. Z rzadka jednak są to rzeczy funkcjonalne – częściej to zwyczajne dekoracje. Minerałem, którego można jednak użyć do produkcji obiektów stosowanych na co dzień, jest sól kamienna. Sporządza się z niej z reguły lampy, ale nie tylko.

Lampy solne są unikalne

Lampy solne ładnie wyglądają i łatwo można je dopasować do wystroju pomieszczenia, bo są sprzedawane w trzech kolorach (białym, szarym, różowym) i w licznych ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są niepowtarzalne, jako że nie ma brył solnych o takich samych kształtach ani siatce krystalizacji. Niezwykle modne są lampy solne, których klosze charakteryzują się nie polerowaną, naturalną powierzchnią. Często zdarza się jednakże, iż rękodzielnicy zajmujący się wytwarzaniem takich lamp, nadają im finezyjne formy, m.in. sześcianu albo walca.

Skąd wzięła się powodzenie lamp solnych?

Wiele ludzi sądzi, iż lampy solne mają dobroczynne oddziaływanie na nasze samopoczucie. Przypisuje się im głównie zdolność jonizacji powietrza, to znaczy generowania jonów ujemnych, równoważących te generowane przez wszędobylska elektronika. Jony ujemne poprawiają jakość powietrza oraz pomagają w oddychaniu między innymi ludziom chorym na na alergię czy astmę. Światło, jakie dają tego rodzaju lampy, jest delikatne i kojące, dlatego rekomenduje się kupienie ich osobom, którym dokucza brak snu lub stres, bowiem dzięki nim można szybciej się uspokoić. Ale z soli kamiennej nie wytwarza się jedynie lamp solnych. Produkuje się z nich także pojemniki na drobiazgi i przepiękne świeczniki, a pokaźne bloki z soli himalajskiej wykorzystuje się w aranżacji wnętrz, jak również gastronomii.

Nasze dane:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]