Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Montaż drewnianych paneli podłogowych

Panele drewniane znajdziesz na www.balticwood.pl.

Panele podłogowe wyglądają równie dobrze, co drewniane podłogi, a kosztują dużo mniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich zamontowanie jest bowiem dziecinnie proste i wszyscy uporamy się z tym bez pomocy fachowców. Przeczytaj poradnik, z którego dowiesz się, jak układać panele podłogowe.

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe należy układać na niezbyt wilgotnym podłożu – dopuszczalna wilgotność wylewki wynosi 3%. Nie wolno zapominać także o właściwej izolacji – najlepiej nada się do tego folia paroizolacyjna o gramaturze minimum dwóch dziesiątych milimetra i wełna kamienna. Nigdy nie montuj paneli kupionych kilka godzin wcześniej – najlepiej zrobisz, czekając dwie doby, aż pozbędą się zbędnej wody. Wszystko już na swoim miejscu?

Układanie paneli podłogowych

Teraz najważniejsza wskazówka – najlepiej robić to zaczynając od rogu pokoju. Przed pracą, dokładnie sprawdź je i znajdź ewentualne wady fabryczne, bowiem później producent może nie przyjąć reklamacji. Zadbaj również o temperaturę podłoża – koniecznie powinna przekroczyć piętnaście stopni Celsjusza. Staraj się montować je wertykalnie względem okna, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – w ten sposób, żeby dłuższy bok biegł równolegle do dłuższej fasady. Z połączeniem paneli, dzięki prostemu systemowi montażowemu, nie powinieneś mieć żadnych trudności.

Pamiętaj o odstępach przy ścianach

Wykonane z surowców drewnopochodnych, panele podłogowe zmieniają swój rozmiar w zależności od warunków klimatycznych w pokoju. Nie zapominaj więc o odstępach dylatacyjnych o rozmiarze minimum jednego centymetra – do ich zamaskowania doskonale nadają się listwy podłogowe.

Nasze dane:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]