Wszystko o zdrowiu Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Oczyszczacze powietrza – dowiedz się jak działają?

Społeczeństwo pomału przekonuje się, jakże istotne dla samopoczucia i zdrowia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z nim wprowadzamy do organizmu wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia przemysłowe i substancje uczulające: pyłki kwiatów, spaliny samochodów, roztocza, sadzę czy drobnoustroje i wirusy. Jak zatem wykonać oczyszczanie powietrza w mieszkaniu lub biurze?

Oczyszczacze powietrza – co wyeliminują?

Obecnie najlepszym wyjściem jest kupienie do mieszkania oczyszczacza powietrza. Takie urządzenie poradzi sobie zarówno z pyłami, jak i z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi. Efektywność oczyszczaczy powietrza oblicza się definiując minimalną wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która zostanie wyłapana w ich filtrze. Oczyszczacze o najwyższej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, wychwytują prawie 100% zanieczyszczeń o wielkości 0,3 mikrometra. Jednakże oczyszczanie powietrza z odpowiednim urządzeniem może stać się jeszcze skuteczniejsze.

Przetestuj oczyszczacz powietrza Airdog

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog działają w oparciu o opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która umożliwia najwyższy poziom filtracji. Wyłapują one nawet cząstki o rozmiarze 0,0145 mikrometrów, co usuwa pyły zawieszone PM2.5 oraz PM10, sadzę czy dym tytoniowy. Model Airdog X5 efektywnie i ekspresowo usuwa też wirusa grypy, co potwierdziły wykonane badania. Przewagą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, przyczyniająca się do zmniejszenia kosztów eksploatacji. Nie ma konieczności cyklicznej wymiany wytwarzanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można umyć, natomiast jonizator plazmowy wystarczy wyczyścić na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza pracują cicho, są łatwe w obsłudze i energooszczędne.