Zakupy

Antena DVB T– o czym pamiętać przy jej zakupie

Zamów antenę naziemną na www.telmor.pl/Produkty/Anteny-naziemne.

W ogromnej większości domostw dostrzec można telewizor. Znaczna część z nas nie wyobraża sobie dnia codziennego bez telewizji. By jednak telewizor nie stał się niepotrzebnym urządzeniem, trzeba zaopatrzyć się też w wysokiej jakości antenę. Idealnym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana również anteną DVB-T, która świetnie sprawdza się w rozmaitych sytuacjach.

Antena telewizyjna – co oferują producenci?

Wybór anten naziemnych jest obecnie naprawdę duży. W sprzedaży dostępne są anteny ASR i DIGIT – DVB-T, siatkowe i pokojowe anteny DVB-T , a także anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny naziemnej możliwa staje się zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. To dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne tak w sieciach kablowych, których charakter jest zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych , które mają charakter indywidualny. Znajdujące się aktualnie w sklepach anteny DVB-T cechują się głównie prostotą montażu. Bez żadnych problemów upora się z nim każdy, kto chociaż parę razy miał w rękach narzędzia używane przy majsterkowaniu. Anteny telewizyjne, które na ten moment proponują nam producenci, cechują się również wysoką odpornością na wpływ niekorzystnych uwarunkowań pogodowych. To właśnie dlatego umożliwiają odbiór programów telewizyjnych na najwyższym poziomie przez naprawdę długi czas.

Antena naziemna – co trzeba brać pod uwagę przy jej wyborze?

Szeroki wybór anten naziemnych sprawił, że trzeba mocno przyłożyć się do wyboru anteny, którą chcemy kupić. Powinno się pamiętać, że uwagę powinno się zwrócić na szereg uwarunkowań, rzutujących na jakość odbieranego sygnału. Istotna jest bez wątpienia odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje na temat ulokowania nadajników bez trudu znajdziemy w Internecie. Liczy się też moc z jaką pracuje nadajnik oraz jego nakierowanie. Pod uwagę brać należy w każdym przypadku ukształtowanie obszaru, który oddziela nadajnik od miejsca ulokowania antena naziemna. Ogromne znaczenie ma również to, czy znajdujemy się na terenie otwartym czy raczej w mieście.

Nasze dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]