Zakupy Żywność

Ciesz się inną kawą co dnia – o kapsułkach kompatybilnych z Nespresso

Potrzebujesz kapsułek kompatybilnych z Nespresso? Sprawdź https://cafessima.pl/kapsulki-do-ekspresu/kapsulki-nespresso/.

Kapsułki do Nespresso są jednymi z najstarszych w sprzedaży. Zostały opracowane w Szwajcarii już w 1976 r. i od tego czasu powoli pozyskiwały kolejnych zwolenników. Współcześnie jest to marka znana na całym świecie, a ekspresy z tym systemem wytwarza wiele popularnych firm.

Czy istnieją kapsułki kompatybilne z Nespresso?

Decydując się na zakup ekspresu opartego o system Nespresso, wiele osób obawia się, czy będzie ograniczona wyłącznie do zakupu kawy w kapsułkach od jednego producenta. To bezpodstawna obawa. Patent na ten rodzaj kapsułek wygasł 2012 r. więc teraz w sprzedaży dostępnych są dziesiątki rozmaitych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, umożliwiających cieszenie się napojami o aromatycznych kompozycjach smakowych. Jedną z szeroko znanych i rozpoznawanych w Polsce marek jest Lavazza, produkująca kapsułki z kawą Delicato i Armonico o średniej mocy, zawierające kompozycję kaw arabika z Ameryki Północnej, oraz bogate w smaku kapsułki DecaRicco i Vigoroso oparte na mieszance robusty i arabiki. Innym popularnym włoskim producentem kawy w kapsułkach Nespresso jest IlCafeItaliano, autor głębokich w smaku mieszanek arabiki i robusty o nazwach zapożyczonych od włoskich miast, czyli Venezia, Roma, Firenze i Trieste. Zależnie od wybranego smaku, w tych kawach da się wyczuć aromaty czekolady, suszonych owoców czy palonego drewna. Inni poważani włoscy producenci, produkujący zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso to m.in. Diemme (kawy Corpo, Spirito Della Tanzania czy bezkofeinowa Cuore) i Italian Coffee (Caffè Macchiato Cortado, Nocciola, kawy z żeń-szeniem Ginseng Dolce, kawa z cykorii Cicoria, Crema czy Intense).

Zamienniki kapsułek Nespresso też od polskiego producenta

Kapsułki kompatybilne z systemem Nespresso produkuje też rodzima firma Cafe Rene, specjalizująca się w kawie espresso. Produkuje ona kawy o wysokim pułapie intensywności, np. Sublimo, Intensiva czy Milano, w tym także kawy aromatyzowane – Chocolate, Vanilla, Carmel oraz Hazelnut.

Opakowania obecne w większości sklepów zawierają najczęściej 10 szt kawy w kapsułkach. Jednakże dla odbiorców, zamawiających kawę hurtowo, kilku producentów również zestawy po 50 lub 60 kapsułek, które pozwalają jeszcze bardziej zmniejszyć cenę napoju. W przypadku, gdy kupujący ma obawy, czy dany produkt jest kompatybilny z posiadanym przez niego ekspresem, zanim dokona zakupu powinien zwrócić się po uzupełniającą informację do prowadzącego sklep.

Nasze dane:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]