Jeśli szukasz materiału do drukarek 3D, koniecznie wejdź na cadxpert.pl.
CadXpert oferuje duży wybór materiałów do drukarek 3D: filamenty, żywice fotopolimerowe i wiele innych. Materiały te grupuje się na następujące kategorie:
– PolyJet – utwardzane za pośrednictwem światła UV płynne żywice fotopolimerowe,
– SLS – spiekany selektywnie materiał poliamidowy,
– SLA – żywice fotopolimerowe o rozmaitych własnościach, które utwardza się promieniem lasera,
– FDM (skrót fused deposition modeling) – warstwy ciekłych tworzyw termoplastycznych (filamentów). Wyróżniamy tu 2 podkategorie: FDM do szybkiego prototypowania z ekonomicznych termoplastów oraz przemysłowe FDM stosowane do profesjonalnej produkcji z funkcjonalnych materiałów termoplastycznych.
Filament – nietoksyczny i ogólnodostępny materiał do drukarek 3D
Filament to materiał używany do druku 3D w technologii FDM. Ta technologia druku oraz tworzywo są stosowane do seryjnej produkcji, a także do testowania funkcjonalnego i szybkiego prototypowania z prostych w obróbce termoplastów. Które filamenty są zwykle stosowane w drukarkach 3D? Przede wszystkim sięga się po łatwe w obróbce PLA (poliestry alifatyczne), materiały inżynieryjne (m.in. te o wysokiej udarności) bądź mające specyficzne własności (przykładowo niepalność). Technologia druku FDM daje rezultaty równe wydrukom otrzymanym przy pomocy innych metod, czyli termoformowania i wtrysku. Największe plusy filamentów to powszechna dostępność, przystępna cena połączona z dobrą jakością druku, jak również ekologiczny sposób ich produkcji (czysty i nietoksyczny, zatem wytworzone tą metodą prototypy mogą być używane m.in. w biurach).
W technologii FDM firma CadXpert oferuje materiały:
– inżynieryjne,
– do szybkiego prototypowania,
– elastomery.
Materiały do drukarek 3D wykorzystujących technologię SLA i PolyJet
Poza filamentami, w ofercie firmy CadXpert znajdują się też pozostałe materiały do drukarek 3D. W technologii SLA (czyli w stereolitografii) są to między innymi materiały:
– odlewnicze,
– dentystyczne,
– standardowe,
– inżynieryjne.
Jakie przeznaczenie ma płynna żywica fotopolimerowa utwardzana laserowo? Całkiem szerokie. Głównie korzystamy z niej w przemyśle i medycynie do trójwymiarowego wydruku modeli koncepcyjnych oraz prototypów, jak również różnorodnych elementów, w których potrzebujemy uzyskać efekt gładkiej powierzchni.
Natomiast materiały dedykowane dla technologii Polyjet to między innymi:
– żywice imitujące właściwości polipropylenu,
– gumopodobne,
– wysokotemperaturowe.
PolyJet jest uważana za wszechstronną oraz niesłychanie precyzyjną technologię drukowania w 3D. Płynne żywice fotopolimerowe są utwardzane warstwa po warstwie za pomocą światła UV. Za sprawą swoich cech mają zastosowanie przeważnie jako prototypy: imitujące wyrób końcowy, koncepcyjne, inżynieryjne oraz anatomiczne. Z tego materiału produkowane są też opakowania, pojemniki i inne artykuły codziennego użytku.
Nasze dane:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków
Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail:
[email protected]